Ależ odkrycie!

Zaczęło się od rutynowej kontroli, a skończyło na kryminale! Nie zgadniesz, co mieszkaniec Człuchowa miał w domu

2023-03-14 13:32

Czasami nawet doświadczeni funkcjonariusze policji przecierają oczy ze zdumienia. W tym przypadku mundurowi z Człuchowa (woj. pomorskie) chcieli przeprowadzić rutynową kontrolę pojazdu. I tak zaczęły się problemy kierowcy peugeota, który najpierw wydmuchał promile, a z każdą kolejną kwestią pogrążał się coraz bardziej. Szczegóły na se.pl.

Czasami bywa tak, że kontrola policyjna zamienia się w konkretne dochodzenie. Mimo wszystko, przypadek z Człuchowa jest szczególny. W minioną niedzielę (12 marca 2023 r.) o godzinie 21:30 został zatrzymany kierowca peugeota. Cytując słynny komentarz sportowy "I kiedy wydawało się..." - podczas legitymowania kierowca nerwowo się zachowywał i był nadpobudliwy.

- Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość i okazało się, że 31-letni kierowca z gminy Człuchów jest nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierowca miał przy sobie niewielkie ilości amfetaminy i marihuany. Policjanci zatrzymali mężczyznę i odholowali samochód na policyjny parking - informują policjanci z biura prasowego KPP w Człuchowie.

Człuchów. Policjanci pojechali do jego mieszkania. Znaleźli mnóstwo "skarbów"

Im dalej w las, tym kierowca wpadał w coraz większe tarapaty. W komendzie badanie testerem wykazało również, że 31-latek znajduje się pod działaniem amfetaminy i marihuany, pobrano mu krew do szczegółowych badań na zawartość substancji zabronionych w organizmie.

- W poniedziałek kryminalni sprawdzili mieszkanie zatrzymanego 31-latka i znaleźli w nim dodatkowo kilka sztuk nielegalnej amunicji. Wczoraj zatrzymany kierowca usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat, odpowie również za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu i posiadanie ostrej amunicji bez zezwolenia, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności - informują człuchowscy policjanci.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kierowca, który jedzie po narkotykach, powinien stracić prawo jazdy dożywotnio?
Bydgoszczanin trzymał w domu narkotyki, a jego brat potężny arsenał broni