Ambulans

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Śmierć dziecka

Tragedia w Ustce. 12-latka nagle straciła przytomność i przestała oddychać. Nie przeżyła

2023-03-08 15:48

Do dramatycznych zdarzeń doszło we wtorek, 7 marca popołudniu w Ustce (woj. pomorskie). 12-letnia dziewczynka nagle przestała oddychać. Mimo podjętych działań ratunkowych i trwającej ponad godzinę reanimacji, niestety nie udało się uratować życia dziewczynki.

Jak informuje portal gp24.pl, o godz. 15:10 służby otrzymały zgłoszenie od obywatelki Ukrainy mieszkającej przy ul. Legionów w Ustce, która poinformowała, że jej 12-letnia córka straciła przytomność i przestała oddychać. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia ratunkowego. Wezwano również strażaków, którzy dostarczyli tlen.

Reanimacja nieprzytomnej 12-latki trwała ponad godzinę. Niestety nie udało się uratować życia dziewczynki. Lekarz stwierdził zgon.

Okoliczności tragedii wyjaśni postępowanie pod nadzorem prokuratury. Trwa również ustalanie sytuacji, w której ratownicy medyczni byli zmuszeni o poproszenie strażaków o dostarczenie tlenu i czy miała ona wpływ na przebieg działań ratunkowych. Jak zapewnia w rozmowie z gp24.pl Mariusz Żukowski, dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego w Słupsku, ratownikom nie zabrakło tlenu, jednak poprosili o wsparcie straż pożarną, żeby nie odrywać się od czynności ratunkowych.

Mamie zmarłej 12-latki zapewniono pomoc psychologiczną w języku ukraińskim. Ciało zmarłej dziewczynki zabezpieczono do sekcji.

Sonda
Czy wiesz, jak udzielać pierwszej pomocy?
Pierwsza pomoc - jak udzielić pierwszej pomocy?