Trójmiasto: Nadchodzi wielka ulewa! IMGW ostrzega przed burzami z gradem [PROGNOZA POGODY]

2021-06-22 10:00

Intensywne opady oraz burze z piorunami i gradem na Pomorzu! Kilka ostatnich dni minęło nam pod znakiem upałów. Niemal 35 stopni Celsjusza w cieniu dało się we znaki. Teraz należy spodziewać się urwania chmury. Możliwe są również burze z gradem, przed czym ostrzegają eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Aktualne prognozy budzą spory niepokój. Kiedy nastąpi wyraźne załamanie pogody w Trójmieście i okolicach? IMGW podaje szczegóły w najnowszym komunikacie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje ostrzeżenia pogodowe drugiego stopnia dla całego województwa pomorskiego. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od do 40 mm, lokalnie do 50 mm, a także porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad - podaje IMGW. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk oceniono na 70 procent. Alert ma obowiązywać od godziny 11:00 we wtorek (22 czerwca) aż do północy.

O czym mówi ostrzeżenie drugiego stopnia w trzystopniowej skali Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - wyjaśniają eksperci.

Bądźcie ostrożni i przekażcie informację o alertach pogodowych swoim bliskim!

Sedno Sprawy - Marek Sawicki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE