Łoś

i

Autor: Pixabay Trójmiejskie służby uśmierciły niebezpiecznego łosia. Zwierzę atakowało ludzi. Zdj. ilustracyjne.

Rozjuszona bestia

Trójmiejskie służby zabiły łosia! Zwierzę atakowało ludzi

2022-09-13 20:46

Mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą. Gdyński magistrat poinformował we wtorek (13 września), że służby uśmierciły łosia, który od kilku dni przebywał na terenie Trójmiasta. Według policjantów zwierzę próbowało zaatakować ludzi.

Służby zaczaiły się na łosia

- W poniedziałek, tuż po godz. 20, policja zwróciła się do wydziału zarządzania kryzysowego i ochrony ludności Urzędu Miasta Gdyni o wsparcie w akcji związanej z przebywającym w mieście chorym łosiem - poinformowali urzędnicy. Miejscem zdarzenia był teren pomiędzy ulicami Janka Wiśniewskiego, Polską, Chrzanowskiego i całe przyległe torowisko. - Z relacji patrolu policyjnego wynikało, że zwierzę próbowało zaatakować osoby postronne - podkreślają na stronie internetowej urzędnicy.

Akcja - jak wskazują w komunikacie - trwała ok. 3 godzin i w swoim założeniu miała zabezpieczyć pojazdy przejeżdżające w okolicy portu, nie dopuścić do wyjścia zwierzęcia na teren śródmieścia oraz doprowadzić do wyprowadzenia go w bezpieczne miejsce.

Urzędnicy podkreślają, że zwierzę zachowywało się nienaturalnie, było nadmiernie pobudzone, miało widoczne obrażenia podbrzusza. - Zwierzę przemieszczało się powodując bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz życia i zdrowia ludzi - czytamy na stronie gdyńskiego magistratu.

- Osoby prowadzące działania na podstawie posiadanego doświadczenia oraz przypadku nieskutecznej próby uśpienia łosia kilka dni wcześniej w Gdańsku, podjęły decyzję o uśmierceniu łosia - wskazują urzędnicy. W komunikacie podkreślają, że wezwany na miejsce zdarzenia lekarz weterynarii stwierdził, że zwierzę chorowało na przepuklinę.

CZYTAJ TEŻ: Rywałd: Tragiczny wypadek podczas załadunku drewna! Nie żyje 40-letni mężczyzna

Gwiazdozbiór Jaruzelskiej - Marieta Żukowska

QUIZ Najdziwniejsze zwierzęta świata. To jeden z najtrudniejszych quizów

Pytanie 1 z 10
Samogłów to: