W Gdańsku wybudują cztery przystanie kajakowe. Znamy miejsca [MAPA]

2020-08-03 23:00 Paweł Tabędzki
W Gdańsku wybudują cztery przystanie kajakowe. Znamy miejsca [MAPA]
Autor: Pixabay.com W Gdańsku wybudują cztery przystanie kajakowe. Znamy miejsca [MAPA]

Cztery przystanie kajakowe powstaną w Gdańsku! Jedna z nich zostanie wybudowana w pobliżu przystanku tramwaju wodnego na Górkach Zachodnich. Pozostałe lokalizacje to Kamienna Grodza, Żabi Kruk i Kanał Młynówka. Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie inwestycji. Zakończenie prac planuje się na czerwiec 2021 roku.

Przystanie mają nieco różnić się od siebie nawzajem. Przewidziano przy nich m.in. miejsca rekreacji z wiatami, ławkami czy stojakami na rowery. - Pojawią się niewielkie pomosty, wyposażone w trapy zejściowe. Na pomostach będą też suszarki i stojaki na kajaki. Ponadto na Wyspie Sobieszewskiej, Górkach Zachodnich i Kamiennej Grodzy przewidziano miejsca do grillowania - podaje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. - Otwarcie ofert w przetargu nastąpi w pierwszej połowie września.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach programu "Pomorskie Szlaki Kajakowe". Jest on współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dokładne lokalizacje wspomnianych przystani przedstawia poniższa mapka.

Przystanie kajakowe
Autor: DRMG Przystanie kajakowe

- Oprócz budowy czterech przystani kajakowych, planujemy także budowę przystani żeglarskiej, która powstanie przy ulicy Nadwiślańskiej na Wyspie Sobieszewskiej - zaznacza Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor naczelny Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Tłumaczka języka migowego gwiazdą internetu. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 85

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.