zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Facebook Rowerowa Metropolia

Rowery

Drogowy armagedon w Trójmieście. Ulice zostaną całkowicie zablokowane

2023-06-02 11:44

W ten weekend obchodzony jest Światowy Dzień Rowerów, a w niedzielę (4 czerwca) przez Trójmiasto przejedzie jubileuszowy Wielki Przejazd Rowerowy! 25 raz przejadą środkiem ulic całkowicie przejmując pomorskie miasta. 230 km na Pomorzu to największa rowerowa impreza w Polsce!

W tym roku oficjalna trasa WPR w tym roku obejmie 10 miast aglomeracji: Wejherowo, Redę, Rumię, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański, Tczew oraz Chojnice. Do czterech głównych peletonów dołączą także grupy rowerowe innych miast. To: Słupsk, Elbląg, Malbork, Lębork, Starogard Gdański, Kościerzyna. Najdłuższy peleton wyruszy z Chojnic już w nocy - o 2:30!

Wielki Przejazd Rowerowy to największa w Polsce demonstracja na rzecz eko-transportu

Organizatorzy chcą pokazać ilu rowerzystów jest w Metropolii, jak potrzebny jest dialog samorządów ze społecznością rowerową i cieszyć się wspólnym rowerowym czasem. Wielki Przejazd Rowerowy to największa demonstracja na rzecz pro-ekologicznego transportu w Polsce odbywająca się już od ćwierć wieku. 

Tradycyjnie na naszą demonstrację i do wspólnej zabawy zapraszamy rowerzystów, rolkarzy, deskorolkarzy, wrotkarzy, osoby na hulajnogach i wózkach inwalidzkich (za wyjątkiem odcinka przez tunel pod Martwą Wisłą dostępnego tylko dla rowerzystów). 25 WPR po raz kolejny odbywa się w myśl idei "koła, kółka - jedna spółka!"

Trójmiasto utrudnienia w ruchu WPR

Połączone Peletony: Południowy, Zachodni i Gdański przejadą trasą wiodącą przez al. Grunwaldzką i al. Zwycięstwa, aby u wjazdu w Drogę Zieloną spotkać się z rowerzystami jadącymi w Peletonie Północnym. Wielki Finał odbędzie się w parku Sopockie Błonia przy ul. Polnej w Sopocie. Pomiędzy południem a godziną 14 całym trójmiastem zawładną rowerzyści!

Wielki Przejazd Rowerowy - skąd rusza?

Peleton Północny rusza w Wejherowa - zbiórka o 9:15, wyjazd 9:45. Rowerzyście spod gdyńskiej Błyskawicy wystartują o 13:00, zbiórka od 12.30. Rowerzyści z Kartuz ruszają o 9:40, z rynku w Starogardzie o 7.10, a z Tczewa o 9.25. Gdańszczanie w stronę Sopotu zbierają się pod Stadionem Plus Arena o 11.15. 

Połączone Peletony: Południowy, Zachodni i Gdański przejadą trasą wiodącą przez al. Grunwaldzką i al. Zwycięstwa, aby u wjazdu w Drogę Zieloną spotkać się z rowerzystami jadącymi w Peletonie Północnym. To tu będzie największa kumulacja rowerzystów. dalej, razem będą świętować na sopockich Błoniach. Finał WPR w Sopocie rozpocznie się po 14, a impreza potrwa do 16.30

UWAGA!!! ze względów bezpieczeństwa odcinek trasy Peletonu Gdańskiego pomiędzy Stadionem Polsat Plus Arena a Stogami (przejazd przez tunel pod Martwą Wisłą) dostępny jest wyłącznie dla osób na rowerach oraz hulajnogach wspomaganych elektrycznie wyposażonych w hamulce. Osoby na rolkach, deskach, wózkach bez hamulców zapraszamy do dołączenia się na pozostałych zbiórkach i wspólny przejazd do Sopotu.

zdjęcie poglądowe

i

Autor: WPR

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Rodzinny Rajd Rowerowy w Bydgoszczy
Źródło: W niedzielę ulice w Trójmieście zostaną całkowicie zablokowane. Tak świętują rowerzyści!