Wichura na Pomorzu. W Gdańsku zamknięto cmentarze komunalne i Park Oliwski

2022-01-17 9:58
Wichura na Pomorzu. W Gdańsku zamknięto cmentarze komunalne i Park Oliwski
Autor: KP PSP w Lęborku Wichura na Pomorzu. W Gdańsku zamknięto cmentarze komunalne i Park Oliwski

W poniedziałek rano strażacy mieli już ponad 140 interwencji w związku z wichurą, która przechodzi przez woj. pomorskie. Z powodu porywistego wiatru ze względów bezpieczeństwa zamknięte zostały cmentarze komunalne w Gdańsku. Nie można wejść również na teren Parku Oliwskiego.

Jak poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka prasowa Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni Magdalena Kiljan, ze względu na panujące bardzo trudne warunki atmosferyczne – silny, porywisty wiatr – Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zamknął cmentarze komunalne oraz Park Oliwski. - Na Cmentarzu Centralnym Srebrzysko oraz Cmentarzu Łostowickim obowiązuje zakaz wjazdu samochodów - dodała Kiljan. Zaplanowane na cmentarzach komunalnych pogrzeby będą odbywać się zgodnie z wyznaczonymi terminami. GZDiZ prosi też o parkowanie pojazdów w bezpiecznych miejscach i, jeśli to możliwe, nie stawianie ich pod drzewami.

Czytaj też: Makabryczne filmy o Iwonie Wieczorek?! Publikuje je tajemniczy autor. Przerażające!

W woj. pomorskim obowiązuje ostrzeżenie IMGW przed silnym wiatrem. - Miejscami na wybrzeżu i w rejonie Zatoki Gdańskiej pojawiły się burze, w czasie których spodziewane jest nasilenie się prędkości wiatru - informuje w komunikacie IMGW. - Burzom towarzyszą opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz krupy śnieżnej, okresami o natężeniu umiarkowanym, co może spowodować ograniczenie widzialności do 1000 metrów i poniżej. Burze dość szybko przemieszczać się będą z północy na południe województwa. W ciągu najbliższych godzin nadal prognozowane są silne porywy wiatru dochodzące do 100 km/h, a w czasie burzy i na wybrzeżu, do 110 km/h.

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Potężna wichura we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE