Woda Bałtyku zabrała ojca i syna! Makabryczna akcja na plaży

2021-07-26 20:19
Woda Bałtyku zabrała ojca i syna! Dramatyczna akcja na plaży
Autor: Łukasz Krais [Lokas], CC BY-SA 4.0/ policja.gov.pl Woda Bałtyku zabrała ojca i syna! Dramatyczna akcja na plaży

Tragiczne wydarzenia na plaży w Rozewiu (woj. pomorskie). Przez kilka godzin trwały dramatyczne poszukiwania dwóch mężczyzn, którzy weszli do Bałtyku. Nie żyje 50-letni mężczyzna, a jego 22-letni syn jest uznawany za zaginionego. Policjanci apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą.

Jak powiedział w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Rafał Goeck, do tragedii doszło na wysokości wejścia nr 16 na plażę w Rozewiu. - O godz. 10:45 otrzymaliśmy informację, że kobiecie zniknęło z pola widzenia dwóch mężczyzn - mąż i syn. Nie powrócili oni z kąpieli w Bałtyku. Służby natychmiast przystąpiły do akcji ratowniczej - przekazał rzecznik, który podkreślił, że w działania na morzu i lądzie zaangażowani byli strażacy, ratownicy SAR, WOPR oraz policja.Do poszukiwań dołączył również śmigłowiec Marynarki Wojennej. Po około dwóch godzinach ratownikom udało się odnaleźć dryfujące ciało 50-latka z Częstochowy. Mężczyzna nie wykazywał jakichkolwiek czynności życiowych, został wyciągnięty na brzeg. Mimo podjętej reanimacji nie udało się go uratować. - Do godziny 16:15 prowadziliśmy aktywne poszukiwania 22-letniego syna mężczyzny. Niestety nie udało się nam go odnaleźć. Został on uznany za zaginionego - dodał rzecznik SAR.

Na miejscu zdarzenia pracowała także grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora oraz biegły lekarz sądowy.

- Pamiętajmy, że nad Morzem Bałtyckim bardzo zdradliwe i szczególnie niebezpieczne są tzw. prądy wsteczne, które w wielu przypadkach doprowadzają do tragedii. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności nad wodą i korzystanie ze strzeżonych kąpielisk - powiedziała sierż. Monika Mularska z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podało w poniedziałek, że od 1 kwietnia do 25 lipca odnotowano 208 utonięć.

Małe dziecko utopiło się w jeziorze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE