Klaudia i Dominik

i

Autor: Fundacja Siepomaga

Tragedia rodzeństwa

Wracali z kościoła, zdmuchnął ich wiatr. Dominik i Klaudia znaleźli szczęście w rodzinie adopcyjnej. Teraz walczą o życie

2022-09-21 6:11

Gdy wydawało się, że odnaleźli prawdziwą rodzinę zdarzył się ten tragiczny wypadek. Przyszywane rodzeństwo Klaudia (12 l.) i Dominik (14 l.) z Lęborka, zapadli w śpiączkę po tym jak wiatr zdmuchnął z drogi samochód, którym jechali razem z wujkiem. Szansą dla dzieci jest pobyt w klinice Budzik i kosztowna półroczna neurorehabilitacja.

Klaudia i Dominik zostali rodzeństwem kilka lat temu. Oboje trafili do rodziny zastępczej pod Lęborkiem i zaczęli nowe życie. Klaudia jest w nowej rodzinie od ośmiu lat, a Dominik od ponad trzech. Dziewczyna jest świetną uczennicą. Chętnie pomaga też w domu i uwielbia czytać książki. Jej starszy brat niedawno dostał się do szkoły zawodowej i marzy o zostaniu elektrykiem. Ich szczęśliwe życie przerwała jednak tragedia. 9 lipca około godziny 18 Klaudia, Dominik i dwójka ich rodzeństwa wracała z wujkiem z kościoła. Na drodze Nożyno - Unichowo zerwał się bardzo silny wiatr. Na prostym odcinku jezdni wiatr zdmuchnął samochód z dziećmi. Auto wypadło na pole i dachowało. Kierowcy i dwojgu dzieciom nic się nie stało, ale Klaudia i Dominik stracili przytomność.

Zobacz także: Brali na dzieci 7 tys. zł. W domu wymyślali im tortury. Klaudia zginęła potworną śmiercią. Rodzina zastępcza rodem z piekła

Auto, którym Klaudia i Dominik jechali z wujkiem

i

Autor: policja Lębork

- Klaudia doznała urazu mózgu. Miała też pękniętą śledzionę i połamane żebra. Dominik oprócz obrzęku mózgu, doznał złamania lewej łopatki i wielu innych obrażeń. Lekarze walczyli o ich życie, a ja modliłam się, by to się udało. Nie mogłam uwierzyć, że spotkało to moje ukochane dzieci, które tyle już przeszły. Najbardziej na świecie pragnęłam, by spotykały je już tylko same dobre rzeczy - mówi pani Ewa, zastępcza mama Klaudii i Dominika.

- Nasza rodzina jest pieczą zastępczą dla siedmiorga dzieci i każde z nich zostało przyjęte przez nas z ogromną miłością, akceptacją i każdy mały kroczek, każdy sukces, każde małe szczęście i uśmiech napawa nas radością i ogromną dumą. A teraz Klaudia i Dominik są w śpiączce i wszystko, co na tę chwilę możemy zrobić to czekać. Każdego dnia czekam na informację o ich postępach, o najmniejszym kroczku w przód o każdym ruchu rączką, każdym nieświadomym nawet uśmiechu - tłumaczy pani Ewa. 

By mieć szansę na odzyskanie zdrowia Klaudia i Dominik potrzebują intensywnej półrocznej neurorehabilitacji, która kosztuje 350 tysięcy złotych. Zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Klaudii i Dominika prowadzi Fundacja Siepomaga. Osoby, które chcą pomóc proszone są o wpłaty na konto Fundacja Siepomaga, Pl. Władysława Andersa 3, 61-894 Poznań. Numer rachunku: 29 2490 1028 3587 1000 0022 0806 IBAN: PL29249010283587100000220806 Kod BIC/SWIFT: ALBPPLPW Tytułem Darowizna Klaudia Krzewińska, Dominik Rogalski 0220806 lub o wysłanie sms na nr. tel. 75365 o treści 0220806.

Chorwacja. Wypadek polskiego autokaru. Ksiądz Leszek: Ci z tyłu przygnietli tych, którzy byli z przodu

Czy wyższe mandaty poprawią bezpieczeństwo? A może chodzi o coś zupełnie innego?

Włącz podcast i posłuchaj!

Listen to "Wyższe kary za łamanie przepisów ruchu drogowego to bat na piratów drogowych czy sposób na podreperowanie budżetu?" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE