Taksówka

i

Autor: SHUTTERSTOCK Taksówka

Groza!

Wsiadł do taksówki z piwem. To był dopiero początek. Brutalny atak na kierowcę w Gdańsku

2023-09-10 15:43

Gdańsk: W sobotę (9 września 2023 r.) po północy miał miejsce brutalny atak na taksówkarza. Zaczęło się od zwrócenia uwagi mężczyźnie, który do samochodu wsiadł z piwem. Kierowcę zaatakował agresywny mężczyzna, którego "wspierał" kolega. Obaj zostali zatrzymani przez policję.

Od początku tego kursu nic nie wyglądało tak, jak powinno. Na ulicy Słowackiego w Gdańsku dwaj klienci zaatakowali taksówkarza. Kierowca zwrócił uwagę jednemu z nich, że wsiada do auta z piwem. W odpowiedzi usłyszał wyzwiska, groźby i uderzenie w twarz. - Drugi z pasażerów również groził kierującemu. Pokrzywdzony użył wobec jednego z klientów gazu i zaczął wołać o pomoc - powiedziała PAP oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku podinsp. Magdalena Ciska.

Gdańsk: Brutalny atak na taksówkarza. Podejrzany próbował uciec z kraju

- Dzięki zdobytym w tej sprawie informacjom dziś o godzinie 9.30 na terenie Pruszcza Gdańskiego kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 40-letniego mężczyznę. Drugi ze sprawców we współpracy funkcjonariuszy z komisariatu w Osowej z policjantami z Krakowa został zatrzymany w niedzielę przed godziną 10 na lotnisku Kraków-Balice, kiedy próbował odlecieć do Norwegii - dodała podinsp. Ciska.

Policjanci skonsultowali sprawę z prokuratorem. Dziś wiemy już, że 40-latek odpowie za kierowanie gróźb karalnych, za uszkodzenie ciała i za przestępstwo znieważenia. Natomiast 43-latek z województwa małopolskiego odpowie za kierowanie gróźb karalnych. Za kierowanie gróźb karalnych i za spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do 2 lat więzienia. Za przestępstwo znieważenie grozi kara grzywny albo kara ograniczenia wolności.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Ile zarabia kierowca taksówki, tira, śmieciarki? Nie zgadniesz! A może jednak? [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
Ile zarabia kierowca śmieciarki?