Wypadek motocyklisty między Parzynem a Laską. Tragedia w Borach Tucholskich

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne; KWP Lublin Wypadek motocyklisty między Parzynem a Laską. Tragedia w Borach Tucholskich

Wypadek motocyklisty między Parzynem a Laską. Tragedia w Borach Tucholskich

2022-06-24 22:49

Pomorskie. Śmiertelny wypadek motocyklisty na trasie między Parzynem a Laską w Borach Tucholskich. Jedna osoba zginęła, a druga jest poważnie ranna po tym, jak motocyklista jadący z pasażerem uderzył w drzewo. Na miejscu interweniowało osiem zastępów straży pożarnej i policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności tragedii.

Makabryczny wypadek w piątkowy wieczór. Motocykl roztrzaskał się o drzewo na trasie między Parzynem a Laską w Borach Tucholskich na Pomorzu. Wypadek miał tragiczny finał. Jedna osoba zginęła, a druga trafiła do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała – jest poważnie ranna – informują ratownicy.

Jak przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, Łukasz Płusa, motocykl jadący drogą między Parzynem a Laską uderzył w drzewo ok. godz. 21.30. Jednośladem jechały dwie osoby.

Jedna osoba zginęła, a drugiej jest udzielana pomoc w karetce pogotowia – dodał Płusa.

Na miejscu jest osiem zastępów straży pożarnej. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku. Jednocześnie mundurowi apelują o rozsądek i rozwagę na drodze. Lato to szczyt sezonu motocyklowego na drogach, który wymaga większej ostrożności – zarówno od kierowców jednośladów, jak i samochodów. W razie wypadku motocykliści są znacznie słabiej chronieni przed możliwymi, tragicznymi konsekwencjami zderzenia z samochodem czy inną przeszkodą na drodze. Uważajcie na siebie!

Sonda
Czy zachowanie motocyklistów na polskich drogach to problem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE