Nowe fakty

Zabójstwo w Jagatowie. Rafał Z. zamordował żonę Annę z zimną krwią. Sąsiedzi mają szokującą teorię

2024-04-16 14:06

Policjanci w całej Polsce szukają Rafała Z., który jest podejrzany o zamordowanie swojej 40-letniej żony Anny. Mieszkańcy Jagatowa w gminie Pruszcz Gdański wciąż nie mogą wyjść z szoku. Podkreślają, że było to wzorowe małżeństwo, a w tej rodzinie nigdy nie dochodziło do awantur. Jednocześnie snują domysły, dlaczego doszło do zbrodni.

Prawdopodobnie we wtorek (16.04) sąd wyda list gończy za poszukiwanym Rafałem Z. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo swojej żony. Do zbrodni doszło w miejscowości Jagatowo w gminie Pruszcz Gdański (woj. pomorskie). - 43-letni Rafał Z. może przebywać na terenie powiatu gdańskiego. Każdy, kto ma informacje na temat miejsca przebywania mężczyzny, proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową w Pruszczu Gdański pod nr 47 7424 222 lub pod numerem alarmowym 112 - apelują policjanci. Śledczy zakładają każdy scenariusz, łącznie z tym, że Rafał Z. mógł popełnić samobójstwo.

Czytaj też: Zabójstwo w Jagatowie. Nie żyje 40-letnia kobieta. Policjanci szukają jej męża Rafała Z. Sąsiedzi w szoku: To byli spokojni ludzie

40-letnia Anna została zamordowana w niedzielę (14.04) na swojej posesji. Policjanci rozpoczęli poszukiwania jej męża. Sprawdzono okoliczne lasy. Na drogach prowadzono kontrole pojazdów. W poniedziałek policja udostępniła zdjęcie poszukiwanego Rafała Z. Mieszkańcy Jagatowa są zszokowani tą tragedią. Małżeństwo (mają dwójkę dorosłych dzieci) w ich opinii było spokojne. Z ustaleń "Faktu" wynika, że sąsiedzi szczególnie dobre zdanie mieli o zamordowanej kobiecie, która zawsze była uśmiechnięta. Z kolei Rafał uchodził za mruka. Dlaczego doszło do tej tragedii? Sąsiedzi, z którymi rozmawiała dziennikarka "Faktu" twierdzą, że para była w trakcie rozwodu. "On nie chciał dać odejść żonie" - mówią sąsiadki. Jednocześnie podkreślają, że w rodzinie nigdy przedtem nie dochodziło do awantur.

W związku z poszukiwaniami mężczyzny powstała skrzynka mailowa: [email protected], za pomocą, której każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu Rafała Z. proszony jest o kontakt. Policjanci przypominają, że za pomoc w ukrywaniu się sprawcy przestępstwa grozi do 5 lat więzienia. Z kolei za zabójstwo grozi 25 lat więzienia lub dożywocie za kratami

Zabójstwo w Jagatowie. 43-latek miał zabić swoją żonę
Sonda
Czy sprawcy zabójstw powinni od razu trafiać za kraty na dożywocie?
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki