37 respiratorów od WOŚP! Rafał Trzaskowski dziękuje Jurkowi Owsiakowi

2020-04-04 11:20 MB
WOŚP kupiło maseczki dla szpitali. MON odwołuje swoją pomoc...
Autor: WOŚP, mat. prasowe

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy nigdy nie zawodzi. W ramach wsparcia szpitali walczących z koronawirusem, zdecydowała o zamówieniu 37 respiratorów. Wartość tego zamówienia to prawie 2,5 miliona złotych! Prezydent Warszawy podziękował Jurkowi Owsiakowi na swoich mediach społecznościowych.

Piękny gest! WOŚP i fundacja Jerzego Owsiaka zdecydowała o zamówieniu 37 respiratorów uniwersalnych, a urządzenia trafią do szpitali w całej Polsce z tzw. II linii walki z epidemią. - Wszystkie zakupione i otrzymane w darze urządzenia i elementy wyposażenia medycznego Fundacja przekaże nieodpłatnie polskim szpitalom i placówkom medycznym walczącym z epidemią koronawirusa – poinformował Krzysztof Dobies, Rzecznik Prasowy Fundacji.

ZOBACZ TEŻ: Metro na Wolę pojechało bez tłumów. Ale stacje robią wrażenie! [GALERIA]

Będzie to zakup realizowany dzięki uruchomionemu Funduszowi Interwencyjnemu na rzecz walki z koronawirusem w Polsce. Co ciekawe, każdy Polak może przyczynić się do ratowania zdrowia i życia najbardziej potrzebujących poprzez przekazanie darowizny na rzecz fundacji. Każdy grosz się liczy! O zakupie poinformował na swoim Facebooku prezes zarządu WOŚP Jerzy Owsiak.

- Uwierzcie, kupić dzisiaj respirator to rzecz granicząca z cudem! Nie jesteśmy agendą rządową, jesteśmy tylko Fundacją, organizacją pozarządową. Przez wiele lat naszej działalności respirator i aparat do wspomagania oddychania to jedna z tych kategorii urządzeń, które najczęściej kupowaliśmy. Dzisiaj światowy producent znalazł dla nas tych 37 respiratorów. Urządzenia będą pod koniec maja, na początku czerwca. Wiemy, że trzeba czekać, ale zamówiliśmy, bo nieprzerwanie także napływają do nas błagalne prośby ze szpitali o te właśnie urządzenia - pisze Jurek Owsiak.

ZOBACZ TEŻ: Złóż deklarację o gospodarowaniu odpadami przez internet


Co na to Warszawa? Prezydent postanowił podziękować za tak szybką i szlachetną reakcję ze strony fundacji. - Jesteście wielcy! - napisał na swoim facebooku i zamieścił kilka zdjęć zakupionych łóżek i respiratorów. Zobaczyć je można poniżej.

Super Raport 03.04 - Goście: Leszek Miller, prof. Zbigniew Lew-Starowicz.