50 superaut wartych 56 mln zł w jednym miejscu. Sportowe fury zajadą do Norblina

i

Autor: materiały prasowe 50 superaut wartych 56 mln zł w jednym miejscu. Sportowe fury zajadą do Norblina

50 superaut wartych 56 mln zł w jednym miejscu. Sportowe fury zajadą do Norblina

2021-12-16 12:05

To będzie nie lada gratka dla fanów motoryzacji (i nie tylko!). Rzadkie, cenne, ekskluzywne i prestiżowe auta, których nie spotyka się na co dzień na drogach, pojawią się w jednym miejscu. Od piątku będzie można je podziwiać w Fabryce Norblina przy ul. Żelaznej 51 w Warszawie. Wszystko za prawą wyjątkowej wystawy "Ikony motoryzacji".

Szykuje się prawdziwe święto fanów czterech kołek! 21 984 koni mechanicznych, 56 milionów złotych, 50 samochodów. Wystawa "Ikony motoryzacji" w Fabryce Norblina, która rozpocznie się już w piątek, 17 grudnia, jest pierwszą edycją planowanego corocznego cyklu prezentacji samochodów.

To niepowtarzalna okazja, by w jednym miejscu, z bliska przyjrzeć się sportowym furom zaczynając od tych sprzed kilku dekad aż po najnowsze superauta oszałamiające swoją mocą i osiągami, o których fani motoryzacji śnią po nocach.

"Temat ograniczamy do samochodu nowoczesnego, z ostatnich dekad, ale też kilkoma eksponatami z lat 60. XX w. Zgromadzone pojazdy reprezentują różne segmenty i etapy rozwojowe. Nacisk kładziemy na samochód sportowy – typ najsilniej przemawiający do emocji, atrakcyjny wizualnie, budowany z myślą o dostarczaniu przyjemności jazdy i poczucia prestiżu. Sprzyjający doskonaleniu kierowców w sztuce prowadzenia, a w kategoriach ewolucji technicznej będący poligonem testowym nowych, ambitnych rozwiązań. W ramach tego typu reprezentowane są najważniejsze kraje-producenci: tradycyjne i stale obecne, jak Włochy, Niemcy i Wielka Brytania, ustępująca im na tym obszarze Francja, Stany Zjednoczone ze swą specyfiką rozumienia i projektowania aut sportowych oraz Japonia, która od lat 90. dołączyła do ścisłej czołówki" - tłumaczą organizatorzy.

Jakie auta pojawią się na wystawie?

Fani czterech kółek będą mogli podziwiać w Fabryce Norblina prawdziwe perełki motoryzacyjne.

"Prezentujemy pojazdy nowe i starsze w przekonaniu, że samochody z różnych lat warto oglądać i poznawać jako świadectwa swoich czasów, nie sugerując się porównywaniem liczbowych parametrów. Przekrój zebranych dzieł z dziejów ambitnej motoryzacji jest tak dobrany, by dawać kompletny obraz przemian w technice i stylu samochodu sportowego – aż po modele najnowsze, jedyne lub jedne z pierwszych w Polsce" - zachęcają organizatorzy.

Wśród prezentowanych aut będą m.in. fascynujące modele Ferrari, Lamborghini, Porsche, Maserati, Bentleya i Aston Martina. Bilety w cenie 30 zł (ulgowy), 40 zł (normalny), 120 zł (rodzinny) dostępne są na stronie bilety24.pl. Wystawę można oglądać do końca marca przez 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku będzie ona czynna w godz. 10-19, a w soboty i niedziele w godz. 11-20.

Sonda
Podobają Ci się sportowe auta?
Wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy. Tak wygląda Fabryka Norblina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE