53 tysiące mieszkań bez prądu, zerwane dachy i paraliż komunikacyjny. Wichura sieje spustoszenie na Mazowszu

i

Autor: shutterstock(2)

Tysiące mieszkań bez prądu, zerwane dachy i paraliż komunikacyjny. Wichura sieje spustoszenie na Mazowszu

2022-02-17 20:04

Przerażające dane z szalejącej na Mazowszu wichury. W czwartek (17 lutego) ponad 53 tysiące mieszkań jest bez prądu, a wiatr zerwał 270 dachów. Powalone drzewa uszkadzają budynki i blokują tory kolejowe, a ryczący wicher zrywa dachy. Straż pożarna odnotowała ponad 1300 interwencji. W samej Warszawie strażacy musieli interweniować 400 razy.

Straż pożarna od rana miała pełne ręce roboty. - Odnotowaliśmy 400 interwencji związanych z silnym wiatrem. Były to głownie powalone drzewa i zerwane poszycia dachowe - przekazał kpt. Wojciech Kapczyński ze stołecznej straży pożarnej. Od rana informujemy na bieżąco o stratach, jakie czyni wichura.

O zniszczeniach, jakie poczyniła wichura poinformował wojewoda Konstanty Radziwiłł. W ciągu kilkunastu godzin przez Polskę przeszły silne wichury. - Od wczoraj, tak jak w całej Polsce, również i na Mazowszu wieje bardzo silny wiatr - chwilami ekstremalnie silny. Strażacy stają na wysokości zadania, interweniują wszędzie tam, gdzie trzeba – powiedział wojewoda cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Wojewoda przekazał, że należy spodziewać się dalszych start w związku z szalejącym żywiołem. Apelował też do mieszkańców o ostrożność i uprzątnięcie wszelkich przedmiotów, które mogłyby być porwane przez wiatr. "Informacje o stratach napływają praktycznie ze wszystkich powiatów" – podkreślił.

Wielka wichura zdemolowała Warszawę

Paraliż komunikacyjny w Otwocku

W Otwocku powalone drzewa od rana blokują tory kolejowe. O 6.40 powalone konary zablokowały ruch między stacją Otwock a Warszawa Falenica. Sytuacja nie zmieniła się popołudniu. - Proszę państwa, na tory znów poleciały drzewa. Pozostaniemy na stacji Warszawa Anin do czasu ich usunięcia – usłyszeli o 14:20 pasażerowie pociągu SKM linii S1.

Władze Warszawy: Nie wchodźcie do lasów

Ratusz apeluje, aby nie wchodzić do lasów. W Lesie Kabackim wichura powaliła setki drzew. - Lasy Miejskie – Warszawa apelują do wszystkich mieszkańców stolicy, aby dziś zrezygnowali ze spacerów po warszawskich lasach. Drzewa uszkodzone po nocnych wichurach mogą stwarzać niebezpieczeństwo dla odwiedzających- napisał w komunikacie ratusz.

Sonda
Czy boisz się silnego wiatru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE