7 tysięcy za maleńką kawalerkę w Warszawie. Ceny wynajmu oszalały! Absurdalne stawki [RANKING]

i

Autor: PIXABAY & SHUTTERSTOCK 7 tysięcy za maleńką kawalerkę w Warszawie. Ceny wynajmu oszalały! Absurdalne stawki [RANKING]

7 tysięcy za maleńką kawalerkę w Warszawie. Ceny wynajmu oszalały! Absurdalne stawki [RANKING]

2022-05-24 20:56

Warunki, w jakich muszą mieszkać niektórzy warszawiacy, powalają. Jest to jednak spowodowane galopującą inflacją i wysokimi stopami procentowymi. Sprawdziliśmy, jak wyglądają ceny wynajmu kawalerek w Warszawie. Niektóre mieszkania wprawiły nas w zdumienie, niektóre powaliły z nóg! Jedno jest pewne! Ceny najmu mieszkań w stolicy oszalały!

Od wybuchu wojny w Ukrainie i tak naprawdę, od początku roku 2022, ceny mieszkań w Warszawie rosną. Niektóre ceny mieszkań, które można znaleźć na portalach internetowych, szokują. Niekiedy za kilkanaście metrów kwadratowych należy zapłacić kilka tysięcy złotych!

Aktualnie na portalu otodom.pl mamy dostępnych 344 ogłoszenia przedstawiających kawalerki. Na olx.pl mieszkań z jednym pokojem jest ponad dwa razy więcej, bowiem dostępnych ogłoszeń jest aż 710.

Najdroższe kawalerki w Warszawie

I tak, do wynajęcia jest chociażby kawalerka z tarasem przy Łazienkach Królewskich. Nowy najemca będzie musiał zapłacić 4500 złotych za zaledwie 33 metry kwadratowe. Do tego należy doliczyć jeszcze kaucję w wysokości 4500 złotych oraz rachunki za prąd.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nawet 20 tysięcy złotych za wynajem mieszkania! Horrendalnie wysokie ceny w Warszawie [RANKING DZIELNIC]

To jednak nie wszystko, bowiem do wynajmu w samym centrum Warszawy, przy ul. Prymasa Tysiąclecia, jest studio o powierzchni 25 metrów kwadratowych. Cena za miesiąc powala, bowiem trzeba wyłożyć ponad 7500 złotych!

Jeżeli ktokolwiek zdecydowałby się na taką kwotę, to warto byłoby doliczyć do niej jeszcze najem miejsca parkingowego. Wszyscy dobrze wiemy, że miejsc parkingowych w centrum jest niewiele. Jeżeli zechcielibyście wjechać swoim autem do garażu podziemnego, musielibyście płacić dodatkowo 30 złotych dziennie, co przekłada się na dodatkowe 900 złotych miesięcznie!

20 tysięcy za wynajem mieszkania?!

Niedawno przedstawialiśmy ranking najdroższych mieszkań na terenie Warszawy, które mają nie więcej niż 80 metrów kwadratowych. Informowaliśmy, że wraz z początkiem maja bieżącego roku, całkowita średnia cena najmu mieszkań w stolicy o dziwo spadła do 5500 złotych. Mimo wszystko to są horrendalne ceny, które dla wielu mieszkańców są nieosiągalne przy obecnym stanie gospodarki.

Jak w tym rankingu wypadną kawalerki? Przekonajcie się! Przygotowaliśmy dla was listę 10 najdroższych kawalerek w Warszawie. Niektóre ceny są, jak z kosmosu!

Złodzieje okradali mieszkania we Wrocławiu. Znasz tych mężczyzn?
Sonda
Czy inwestujesz w mieszkania?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE