Aktorka serialu Komisarz Alex jest przerażona. Skąd wziąć milion!? Pomóżcie mojej przyjaciółce!

i

Autor: Facebook

Aktorka serialu TVP "Komisarz Alex" JEST PRZERAŻONA. Skąd wziąć milion!? Nie przebiera w słowach

2021-02-28 20:33

Aktorka Karolina Nolbrzak, dobrze znana widzom TVP z serialu „Komisarz Alex”, a widzom TVN z "Na Wspólnej", prywatnie żona aktora Włodzimierza Matuszaka co pewien czas rzuca ostry komentarz do otaczającej nas rzeczywistości. Tym razem jest naprawdę przerażona! Rodzina jej przyjaciółki potrzebuje pomocy. Karolina zaangażowała się w tę pomoc. Ale nie ukrywa irytacji na obecną władzę… I NIE PRZEBIERA W SŁOWACH! Jak się wkurzy, bywa naprawdę ostra!

Ostro i dosadnie: "Władza szarych obywateli ma w d..."

Władza buduje pomniki, finansuje Rydzyka i szczekaczkę partyjną. Gloryfikuje niezdolne do życia płody i tylko żyjących szarych obywateli ma w d...” - komentuje Karolina Nolbrzak na swojej stronie na facebooku. - „Ilość tragicznych historii ludzi walczących o życie z braku refundacji leczenia czy medykamentów jest porażająca. Nie jestem sobie nawet w stanie wyobrazić cierpienia chorych i ich bliskich. Pozostaje współczuć i działać!” - grzmi aktorka, znana z ról w TVP m.in. „Komisarz Alex”, „Plebania” czy „Na Wspólnej”.

I rzeczywiście działa! Zaangażowała się w pomoc w zdobyciu pieniędzy dla rodziny swojej przyjaciółki ze szkoły średniej. Karolina, od czasu studiów związana z Warszawą, urodziła się w Gdyni.

„Wiktoria to bliska rodzina mojej przyjaciółki z ogólniaka. Wiktoria chce żyć. Jej życie zostało wycenione na ponad milion złotych. Wiktoria żyje w kraju, który nie refunduje leku, który pozwoli jej dotrwać do przeszczepu płuc...” - pisze Karolina na prywatnej stronie na facebooku, pozując do zdjęcia z hasztagiem #płucawiktorii.

17 latka też jest przerażona: "Boję się..."

Wiktoria Wensierska choruje na mukowiscydozę. - Kiedy miałam dwa latka moja mama zabrała mnie do lekarza na tak zwany bilans. Lekarza zaniepokoiło, że mam zbyt duży brzuszek i częste problemy gastryczne. Dostałam skierowanie do Poradni Leczenia Mukowiscydozy w Gdańsku. Tam zrobiono mi serię badań. Moje wyniki były złe i potwierdziła się obawa lekarzy - to mukowiscydoza. Zaczęło się moje drugie życie z chorobą , która jest podstępna i nieobliczalna – opowiada 17-letnia Wiktoria.

Musiała zrezygnować z ukochanego tańca, szpital stał się dla niej niemal drugim domem. Od 6 klasy jest na nauczaniu indywidualnym.

- Obecna moja sytuacja jest trudna. Przy wzroście 158 cm ważę jedyne 38 kg. Moja spirometria to zaledwie 28proc. Na oddział szpitalny trafiam co 3/4 tygodnie. Od jakiegoś czasu zaczęto mówić o przeszczepie płuc. Wykonałam już serie przeróżnych kwalifikacyjnych badań. Czekam na ostateczną decyzję. Mukowiscydoza nie odpuszcza, mimo codziennej wielogodzinnej inhalacji, fizjoterapii i mnóstwa lekarstw ona ciągle mnie atakuje. Boję się…

Aktorka TVP zieje FURIĄ „Ty larwo trzęsąca d…! Ty bezmózga kreaturo!”. Co ją tak rozwścieczyło?

Skąd wziąć milion???

"Boję się, że nie dam rady zrealizować swoich marzeń. Bardzo chciałabym polecieć do Anglii , a nawet jeszcze dalej - do Japonii." - zdradza marzenie chora 17-latka.

Lek, który pomaga łagodzić objawy jej choroby, kosztuje… 1,2 mln zł!!!! To cena rocznej kuracji .Ten lek to moja nadzieja, szansa i przyszłość – Wiktoria wierzy, że uda się zdobyć potrzebne pieniądze. Karolina Nolbrzak pomaga jej w tym ze wszystkich sił.

Kto chciałby pomóc, może to zrobić, wpłacając darowiznę na konto:

Tytuł przelewu: dla Wiktorii Wensierskiej

Numer konta PLN: 26 1160 2202 0000 0000 5464 4607 Bank Millennium S.A.

Kod SWIFT banku   BIGBPLPW

Szczegóły na stronie: https://naleczenie.pl