Alanek spod Sochaczewa zmarł tuż przed 12. urodzinami. Opłakuje go cały region

i

Autor: Siepomaga.pl Niespełna 12-letni Alanek z Brochowa pod Sochaczewem nie żyje. Jego śmierć wywołała poruszenie w całym regionie, bo chłopiec od ponad 2 lat zmagał się z nowotworem złośliwym

Potworna strata

Alanek spod Sochaczewa zmarł tuż przed 12. urodzinami. Opłakuje go cały region

2022-07-26 10:02

Niespełna 12-letni Alanek z Brochowa pod Sochaczewem nie żyje. Jego śmierć wywołała poruszenie w całym regionie, bo chłopiec od ponad 2 lat zmagał się z nowotworem złośliwym - kostniakomięsakiem. Na pomoc ciężko choremu ruszyło wiele osób, organizując różnego rodzaju imprezy charytatywne, dzięki czemu udało się zebrać kwotę potrzebną na leczenie Alanka.

Alanek spod Sochaczewa zmarł tuż przed 12. urodzinami. Jego śmierć opłakuje cały region

Śmierć Alanka z Brochowa spod Sochaczewa dotknęła nie tylko jego najbliższych. Chłopiec zmarł w piątek, 22 lipca, po tym jak przez ponad 2 lata walczył z kostniakomięsakiem, nowotworem złośliwym, który wykryto u niego w maju 2020 r. Od tamtego czasu praktycznie wszyscy mieszkańcy regionu zaangażowali się w pomoc na rzecz chorego, który - jak informuje profil facebookowy "Sochaczewskie Fiaty 126p" - miał pod koniec lipca obchodzić 12. urodziny. Dzięki ofiarności mieszkańców powiatu sochaczewskiego i innych części Polski udało się regularnie zbierać pieniądze, które pokrywały koszty leczenia, sięgające ok. 9 tys. zł miesięcznie. Niestety w ostatecznym rozrachunku nie udało się uratować życia Alanka. Kondolencje jego rodzicom - Edycie i Maciejowi - złożyła m.in. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Lasocinie, której był uczniem, i klub UKS Tajfun Brochów, gdzie grał w piłkę nożną. Uroczystości pogrzebowe chłopca odbędą się w środę, 27 lipca, w rodzinnym Brochowie.

Czytaj też: Zabił trójkę dzieci, bo czuł się niedoceniany?! Szokujące słowa Radosława K. po makabrze w Płocku

- Alanku, miałeś tyle planów, marzeń… Jak bardzo chcielibyśmy znów zobaczyć Cię w szkolnej ławce. Zobaczyć, jak uśmiechasz się do nas. Jak grasz w piłkę, układasz z nami swoje ukochane lego. Odszedłeś, pozostawiając puste miejsce, którego nikt nie zdoła zastąpić. Skakałeś tak wysoko I w końcu dotknąłeś nieba… Za wcześnie… - czytamy na profilu facebookowym SP w Lasocinie.

Sonda
Czy pomagasz charytatywnie innym osobom?
Święto Dzieci Gór w Nowym Sączu
Nasi Partnerzy polecają