Wielka śnieżyca nadciąga do Warszawy. Spadnie nawet 15 cm śniegu! Będzie paraliż?!

2021-11-26 7:20
Wielka śnieżyca nadciąga do Warszawy. Spadnie nawet 15 cm śniegu! Będzie paraliż?!
Autor: Marcin Wziontek / Super Express zdjęcie ilustracyjne

Synoptycy nie mają złudzeń, nadciąga zimowa aura. Już w piątek (26 listopada) warszawiacy mogą spodziewać się opadów śniegu. Front atmosferyczny nadciągnie najpierw nad południe kraju, by potem zaśnieżyć pół Polski. Silne opady są spodziewane również na Mazowszu. Kiedy możemy spodziewać się drogowego armagedonu? Zima znów zaskoczy stołecznych drogowców?

Sądny dzień dla stołecznych kierowców nadchodzi wielkimi krokami. Mimo że w kalendarzu mamy jeszcze jesień, to meteorolodzy ostrzegają: ten weekend będzie na drogach wyjątkowo trudny. Zimowa pogoda nawiedzi Mazowsze, a warszawskie ulice pokryje biały puch. Drogowcy już zbroja się do walki z szalejącym żywiołem: szykują piaskarki i przygotowują piasek z solą do sypania nim ulic. - Nawet 411 pługów i posypywarek gotowych do akcji, całodobowa analiza danych pogodowych i kontrola stanu nawierzchni dróg. Dla służb oczyszczania miasta sezon zimowy już trwa - przekazał stołeczny ratusz.

Wszystko zacznie się w piątek wieczorem. Zgodnie z prognozą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Mazowsze nadciągnie wtedy front ze śniegowymi chmurami. Sypiące się z nich białe płatki mogą utworzyć nawet 15 cm pokrywę śnieżną.

Pierwszy śnieg już za nami

W Warszawie spadł już pierwszy śnieg. We wtorek, 23 listopada, na niebie pojawiły się wirujące białe płatki, które szybko stopniały. - Dziś w Warszawie nie było potrzeby, żeby posypywarki wyjechały do akcji. Temperatury powietrza i nawierzchni jezdni były dodatnie - przekazała wtedy Zofia Kłyk z Zarządu Oczyszczania Miasta.

Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?
Atak zimy. Ogromna śnieżyca w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE