Auto blokowało ruch, kierowca potrzebował natychmiastowej pomocy

i

Autor: shutterstock

Akcja ratunkowa na Targówku

Auto blokowało ruch, kierowca potrzebował natychmiastowej pomocy

2023-03-22 21:55

Wieczorem 20 marca strażnicy miejscy jadący ul. Jagiellońską spostrzegli auto blokujące pas ruchu i mężczyzn, którzy dawali im znaki, by się zatrzymali. Jak się okazało, za kierownicą auta siedział mężczyzna, który sprawiał wrażenie nieprzytomnego. Potrzebował natychmiastowej pomocy! Strażnicy natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe i cały czas monitorowali stan chorego.

Auto blokowało ruch, kierowca potrzebował pilnej pomocy

Było kilka minut przed godz. 21, gdy patrol straży miejskiej podczas przejazdu ul. Jagiellońską zauważył stojący na pasie ruchu samochód marki Škoda i mężczyzn, którzy dawali znaki funkcjonariuszom, by się zatrzymali. W blokującym ruch aucie siedział kierowca. Mężczyzna miał ręce i głowę oparte na kierownicy i sprawiał wrażenie nieprzytomnego. Gdy po dłuższej chwili strażnikom udało się nawiązać z nim kontakt, z trudem powiedział, że od lat choruje na cukrzycę i jego stan może być związany z tą chorobą.

Pomoc przyszła na czas

Nie było czasu do stracenia. Mężczyzna potrzebował natychmiastowej pomocy. Strażnicy natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe i cały czas monitorowali stan chorego. Z pomocą innych kierowców przesunęli też auto na pobocze, by nie blokowało ruchu. „Ratownicy z pogotowia około godziny 21:30 ustabilizowali stan pacjenta na tyle, by mógł samodzielnie wrócić do domu” - przekazała Straż Miejska.

Sonda
Znasz kogoś, kto choruje na cukrzycę?
Nasi Partnerzy polecają