MZA PRZEPRASZA

Awantura o przewóz roweru w autobusie w Warszawie. Kierowca nie wpuścił rowerzystki w ulewę. „Jest pani młoda, ma pani siłę, żeby jechać na rowerze”

2022-09-22 5:23

Szokujące sceny na przystanku Międzynarodowa w Warszawie. We wtorek, 20 września, kobieta chciała wejść do autobusu linii 143 w kierunku Rembertowa razem ze swoim rowerem, bo zaczął padać deszcz. Czekała na przystanku 20 minut, by skorzystać z pustego pojazdu i nie utrudniać podróży innym pasażerom. Gdy w końcu taki autobus podjechał, wyskoczył z niego kierowca i wszczął awanturę mówiąc, że nie wpuści kobiety, bo jest młoda i ma siłę, żeby przejechać dalszą trasę na rowerze.

Padał deszcz. Kobieta chciała wejść do autobusu z rowerem

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 20 września, przy przystanku Międzynarodowa na Pradze-Południe. Około godziny 17:00 nagle zerwał się deszcz. Kobieta, która jechała na rowerze, zatrzymała się i skryła pod wiatą. Chciała skorzystać z autobusu, by uniknąć dalszej jazdy jednośladem po śliskich ścieżkach rowerowych. Kobieta cierpliwie czekała na przystanku 20 minut, by skorzystać z pustego pojazdu, gdzie będzie miejsce na jej rower. Gdy nadjechał taki autobus, rowerzystka chciała do niego wejść drugimi drzwiami. Wtedy nagle z autobusu wybiegł kierowca i zaczął się awanturować. Powiedział kobiecie, że nie może wpuścić jej do autobusu, bo zabrania mu tego prawo.

Kierowca nie wpuścił kobiety z rowerem do autobusu

Kierowca dodał także, że rowerzystka jest młoda, dlatego może kontynuować dalszą jazdę na rowerze.

- Jeżeli autobus jest pusty, to rower ma prawo być w autobusie. Czekałam na pojazd, który nie miał wózka, był praktycznie pusty. Kierowca powiedział, że prawo zakazuje mu wpuszczać mnie z rowerem, że jestem młoda, mam siłę i powinnam jeździć na rowerze. Padał deszcz, chciałam przejechać jeden przystanek w autobusie, a dostałam informację, że kierowca nie może mnie wpuścić i żaden rower nie ma prawa być w pojeździe – powiedziała w rozmowie z reporterką „Super Expressu” pokrzywdzona rowerzystka. Poprosiliśmy o komentarz do zaistniałej sytuacji rzecznika Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie oraz rzecznika Miejskich Zakładów Autobusowych.

Warszawa. Kierowca nie wpuścił do autobusu rowerzystki. "Jest pani młoda, ma pani siłę, żeby jechać na rowerze"

ZTM i MZA komentują zachowanie kierowcy autobusu

- Przewożenie rowerów w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego, jest co do zasady dozwolone, pod pewnymi warunkami, które są określone w przepisach porządkowych. Poprosimy operatora, który na nasze zlecenie obsługuje tę linię, o wyjaśnienie przedstawionej sytuacji – zapewnił Tomasz Kunert, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie

- Rower w tej konkretnej sytuacji mógł być przewieziony, a uwagi kierowcy były nie na miejscu. Przekażemy nagranie do kierownictwa oddziału celem przeprowadzenia odpowiedniego postępowania. Przepraszamy za incydent z udziałem naszego pracownika – dodał Adam Stawicki, rzecznik Miejskich Zakładów Autobusowych.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w autobusach komunikacji miejskiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE