"Bank Ubrań" - ubiorą i przygotują do rozmowy o pracę wychowanki domu dziecka! [AUDIO]

2019-03-11 18:28
Bank Ubrań pomoże młodym kobietom
Autor: pixabay.com/geralt Bank Ubrań pomoże młodym kobietom

Nauczą jak się malować, przygotują do rozmowy o pracę i wypożyczą odpowiednie stroje. Bank Ubrań pomaga młodym kobietom z domu dziecka wejść w dorosłe życie - i to z jak najlepszej pozycji! 

Projekt jest skierowany do podopiecznych Fundacji Program Pomocy Pierwsza Praca i ma pomóc młodym kobietom w procesie aktywizacji zawodowej. Bank Ubrań przygotuje je do rozmowy kwalifikacyjnej, a później wypożyczy im stroje, aby mogły odpowiednio zaprezentować się w nowym miejscu pracy. 

- Początek drogi zawodowej jest trudny dla każdego, a dla osoby, która dodatkowo boryka się z innymi problemami jest to jeszcze trudniejsza sytuacja. Dlatego chcemy je wesprzeć - tłumaczy Anna Komar, organizatorka akcji. 

Czytaj także: Pracownik MSZ wśród ofiar katastrofy samolotu w Etiopii. Rodzina jedzie na miejsce [AUDIO]

Bank Ubrań zorganizuje odpowiednie warsztaty, na których podopieczne nauczą się podstaw stylizacji, wizażu oraz tego, jak należy zachować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Następnie kobitom zostaną dobrane odpowiednie stylizacje - tak, aby miały gotowy zestaw na rozmowę kwalifikacyjną. Warsztaty kończą się sesją zdjęciową, z której uczestniczki projektu wyjdą ze zdjęciem, którego użyją w CV. Na kolejnym etapie Bank Ubrań będzie wypożyczał "kapsułowe garderoby". Wypożyczone stylizacje do pracy mają być pomocne zanim kobiety skompletują własną służbową garderobę. 

Skąd ubrania? 

Bank Ubrań dostaje ubrania z dwóch źródeł:

  • od korporacji -  firmy mogą zgłaszać się do projektu. Aby zostać partnerem banku wystarczy zorganizować zbiórkę ubrań wśród swoich pracownic i wesprzeć bank finansowo na cele utrzymania tych ubrań, logistykę i magazynowanie,
  •  zbiórka publiczna - osoby prywatne przynoszą ubrania w wyznaczone miejsce lub wysyłają pocztą.

Szczegóły dotyczące projektu znajdują się na  stronie Banku Ubrań.

Czytaj także: Kierowca Ubera brutalnie pobity. Był Ukraińcem i nie chciał włączyć disco-polo [WIDEO]

Bank Ubrań to projekt skierowany do podopiecznych Fundacji Program Pomocy Pierwsza Praca, ale jak podkreśla organizatorka akcji, być może wezmą w nim udział także inne grupy zagrożone wykluczeniem społecznym.

Tematem zajął się nasz reporter Michał Skolimowski. 

POSŁUCHAJ:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE