Malarze podwórkowi - Stop Bazgrołom

i

Autor: Paulina Szymoniak "Malarze podwórkowi - Stop Bazgrołom"

Hejt na ścianach nie ma z nimi szans. Malarze podwórkowi z Muranowa mówią "Stop Bazgrołom" [AUDIO]

2019-03-21 17:42

Malarze podwórkowi z Muranowa rozpoczęli walkę z wulgaryzmami, które szpecą między innymi elewacje osiedlowych bloków.   

W akcje "Malarze podwórkowi - Stop Bazgrołom" zaangażowali się lokalni aktywiści, mieszkańcy Warszawy oraz uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego imienia Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie.

- Trasa jest tak wyznaczona, żeby w pierwszej kolejności zamalować treści homofobiczne, rasistowskie. Pewnie będzie na niej ze 20-30 takich napisów. Mamy około 30 litrów farby - Marek Ślusarz, członek partnerstwa Przepis na Muranów.

Czytaj także: Topienie Marzanny i Dzień Wagarowicza - tak dawniej obchodzono pierwszy dzień wiosny! Zobacz archiwalne zdjęcia! [GALERIA]

Farba, pędzle i wiele rąk do pracy

Dzień wagarowicza w nieco inny sposób - bo nie wagarując, postanowili spędzić uczniowie z warszawskiego V Liceum. Chętnie pomagali w akcji odmalowywania Muranowa. Zanim jednak wzięli do rąk pędzle i wałki, przeszli krótkie szkolenie.

- Będę teraz zamalowywać symbol "1488" i krzyż celtycki. To są rasistowskie i faszystowskie symbole - mówi uczeń V Liceum.

Czytaj także: Kłos, dobierany, francuski, a może zwykły warkocz? "Wyczesani tatusiowe" poszukiwani! [AUDIO]

W sumie do tej pory sfotografowano na Muranowie 700 miejsc z bazgrołami na murach. Mają być one w miarę możliwości zamalowywane. 

POSŁUCHAJ:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE