Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego. W Warszawie gorączkowe przygotowania, zakonnice wzięły sprawy w swoje ręce

2021-09-10 21:00
Zakonnice na rusztowaniu! Trwają przygotowania do beatyfikacji
Autor: MAREK KUDELSKI Zakonnice na rusztowaniu! Trwają przygotowania do beatyfikacji

Wielkie święto kościoła katolickiego już jutro. Właśnie trwają przygotowania, w które zaangażowana jest bardzo duża liczba osób. Światła, reflektory, kamery, konsole do obsługi dźwięku oraz… zakonnice na rusztowaniu! Tak wielkie zaangażowanie można było zaobserwować w Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie.

Beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej to wydarzenie, na które czekają wierni w całej Polsce. W końcu nie co dzień aż dwoje Polaków zostaje oficjalnie uznanych za błogosławionych. Kulminacyjnym momentem będzie msza beatyfikacyjna w niedzielę, 12 września, o godz. 12 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Już piątek, w świątyni można było zaobserwować ogromne zaangażowanie dużej grupy pracowników technicznych, którzy zajmowali się przede wszystkim nagłośnieniem oraz oświetleniem całej uroczystości. Wielkie zaangażowanie wypłynęło również ze strony zakonnic, które w pocie czoła przygotowały ołtarz na beatyfikacje.

W tej podniosłej uroczystości weźmie udział ok. 7 tys. osób - w świątyni górnej i dolnej będzie ok. 3,5 tys. wiernych oraz ok. 3,5 tys. w pięciu sektorach na zewnątrz budynku. Co więcej, liturgię będzie koncelebrowało 600 księży, 80 biskupów z Polski oraz 45 biskupów z zagranicy. Mszy świętej przewodniczył będzie kard. Marcello Semeraro.

Zakonnice na rusztowaniu. Trwają przygotowania do beatyfikacji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE