Bestialskie zabójstwo na Grochowie. Brutalnie zamordowali starsze małżeństwo, grozi im dożywocie

2021-12-02 8:13
Taśma policyjna
Autor: Materiały Policji [ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE] Leszno: Ludzkie zwłoki w pustostanie! Jak zginął 51-latek?

Do wstrząsającego zabójstwa na Pradze-Południe doszło w lutym zeszłego roku. W mieszkaniu przy ul. Osowskiej znaleziono dwa ciała – 84-letniej pani Jadwigi oraz jej 85-letniego męża Ryszarda. Jak się okazało emeryci byli rodziną 53- letniego Andrzeja z Ożarowa, członka gangu ożarowskiego. To właśnie on zlecił swoim kolegom zabić starsze małżeństwo. Mazowiecka Prokuratura Krajowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom odpowiedzialnym za makabrę na Grochowie. Grozi im najwyższa kara.

Zwłoki starszego małżeństwa znaleziono w lutym 2020 roku w mieszkaniu przy ul. Osowskiej na Pradze-Południe. Wówczas zaniepokojona rodzina nie mogąc skontaktować ze swoimi bliskimi, zawiadomiła policję. Kiedy mundurowi przekroczyli próg mieszkania, 84-letnia pani Jadwiga oraz jej 85-letni mąż Ryszard już nie żyli. Sprawą zajęła się prokuratura.

Szybko wyszło na jaw, że nagła śmierć seniorów nie była naturalna. Na Grochowie doszło do podwójnego morderstwa!

"Zleceniodawca zabójstwa 53-letni mężczyzna został zatrzymany w grudniu 2020 roku w Ożarowie Mazowieckim. Był on wcześniej karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Z ustaleń śledztwa wynika, że miał powiązania z tzw. grupą ożarowską. Jeden ze sprawców zabójstwa, 43–letni mężczyzna karany za przestępstwa kryminalne został zatrzymany w Ołtarzewie. Kolejny sprawca 38-latek został zatrzymany w Wejherowie" - wskazała Prokuratura Krajowa.

Okazało się, że 53-letni zleceniodawca zabójstwa to Andrzej z Ożarowa, który był siostrzeńcem pani Jadwigi. Jak udało nam się ustalić, wynajęci przez niego bandyci nie mieli litości dla starszego małżeństwa. Udusili seniorów gołymi rękami!

Mazowiecka Prokuratura Krajowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem osobom mającym związek z zabójstwem pani Jadwigi i pana Ryszarda w lutym 2020 roku na warszawskim Grochowie.

53-latka oskarżono o podżeganie do zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. "Kolejne zarzuty dotyczą dokonania kradzieży pieniędzy w kwocie 118 tysięcy dolarów z mieszkania starszego małżeństwa. Ponadto mężczyzna został oskarżony o posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej i amunicji" - zaznaczyła Prokuratura Krajowa.

"Natomiast 38-latek i 43-latek zostali oskarżeni o dokonanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie" - podała prokuratura.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, obawę matactwa oraz grożącą podejrzanym wysoką karę na wniosek prokuratora wobec zleceniodawcy oraz dwóch sprawców zabójstwa stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za zarzucone czyny oskarżonym grozi nawet dożywocie.

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Tragiczny finał warszawskich reprywatyzacji. Do kin wchodzi film „Lokatorka”, który pokazuje prawdę!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE