fortepian

i

Autor: Jobbeat/pixabay.com

Biały fortepian stanął na lotnisku Chopina. "Można spróbować swoich sił"

2021-08-02 20:00

W ogólnodostępnym obszarze lotniska na Okęciu pojawił się biały fortepian. Instrument stanął w strefie Chopin Music Spot, czyli miejscu, w którym każdy może posłuchać muzyki na żywo podczas koncertów. Ten inauguracyjny, w wykonaniu Katarzyny Kraszewskiej, odbył się w poniedziałek.

Ponieważ strefa Chopin Music Spot jest dostępna dla wszystkich, to każdy pasażer może w dowolnym momencie usiąść i spróbować swoich sił przy fortepianie. - To dobra wiadomość dla wszystkich pasażerów lotniska Chopina – wirtuozów, koneserów, osób grywających proste utwory oraz dla dzieci, które z lubością będą przygrywać gościom w terminalu – powiedział Andrzej Klewiado, rzecznik prasowy lotniska Chopina. - To też zapowiedź wydarzeń kulturalnych, które będziemy organizować, a na które wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy – dodał.

Fortepian polskiej marki Calisia został udostępniony na potrzeby lotniska i pasażerów przez firmę z Otwocka. W strefie Chopin Music Spot regularnie mają się odbywać recitale i koncerty pianistyczne nawiązujące m.in. do XVII Festiwalu "Chopin i jego Europa" czy XVIII Konkursu Chopinowskiego.

Koncert inauguracyjny odbył się w poniedziałek, 2 sierpnia. W hali przylotów zagrała Katarzyna Kraszewska – laureatka prestiżowych konkursów, uczestniczka wielu festiwali muzycznych, związana swoją aktywnością artystyczną z utworami Fryderyka Chopina.

Biały fortepian stanął na lotnisku Chopina. Podróżni mogą słuchać pięknych koncertów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany