Most Południowy to fuszerka? Drogowcy zrywają asfalt!

2021-08-02 17:09
Most Południowy
Autor: Screen: www.google.com/maps Most Południowy

Od godziny 22 w poniedziałek kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na moście Południowym. Okazało się, że otwarta w grudniu przeprawa na Wiśle potrzebuje już remontu. Drogowcy muszą zerwać asfalt i ułożyć go od nowa. Warta 758 mln zł budowla ma być zwężona do jednego pasa w każdym kierunku przez najbliższy cały tydzień.

Na otwartym w grudniu ubiegłego roku moście trzeba wymienić tzw. warstwę ścieralną. Kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu w kierunku Siedlec i jeden pas do zjazdu na Wał Miedzeszyński. W związku z prowadzonymi pracami, na tym odcinku będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h. Jak zaznaczyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad "prace powinny zakończyć się w tym tygodniu (do 8 sierpnia)". - Decyzja o pracach została podjęta na podstawie wyników badań przeprowadzonych w okresie gwarancyjnym. Wykonawca w ramach gwarancji zerwie na około 850 metrowym odcinku nawierzchnię, a następnie położy nową warstwę ścieralną i wykona oznakowanie poziome – przekazała Małgorzata Tarnowska z GDDKiA.

Jak tłumaczą drogowcy asfalt, który wymaga wymiany nie jest pofałdowany czy dziurawy, jednak szczegółowe badania ujawniły problemy z jego równością, których nie można wyłapać gołym okiem.

Od 22 grudnia kierowcy mają do dyspozycji ponad 15-kilometrowy odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy między węzłami Warszawa-Wilanów a Lubelska wraz z nowym mostem na Wiśle. Na trasę można dostać się przez cztery węzły: Warszawa-Wilanów, Wał Miedzeszyński, Patriotów i Lubelska.

Łączny koszt budowy trzech odcinków S2, stanowiących fragment Południowej Obwodnicy Warszawy, to ok. 4,6 mld zł, z czego około 758 mln zł to pieniądze przeznaczone na budowę mostu Południowego.

Postępy prac na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE