Bił i skakał po ciele swojej ofiary. Później wyjął nóż

i

Autor: policja Bił i skakał po ciele swojej ofiary. Później wyjął nóż

Bestialski atak

Bił i skakał po ciele swojej ofiary. Później wyjął nóż

2023-08-31 12:17

Bestialski atak na Mokotowie. Jeden z mieszkańców ul. Kwiatowej został napadnięty w drodze do sklepu. Napastnik bił go pięściami, kopał, aż w końcu powalił na ziemię i skakał po ciele. Później wyjął nóż! Funkcjonariusze szybko ustalili, kim może być sprawca. 41-latek został zatrzymany. Teraz grozi mu nawet kilkuletnia odsiadka w więzieniu.

Warszawa, Mokotów. Krwawa jatka na ulicy

Było około godz. 19:30, gdy funkcjonariusze mokotowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o brutalnej napaści w kamienicy przy ul. Kwiatowej. - Funkcjonariusze po natychmiastowym dotarciu na miejsce wezwali karetkę pogotowia. Pokrzywdzony miał rany cięte. Jak się okazało, wychodząc z mieszkania do sklepu, ,"napadł" na niego znany mu mężczyzna. Bił go pięściami, kopał, powalił na ziemię i skakał po ciele. Nożem kuchennym uderzył w twarz pokrzywdzonego - przekazała st. asp. Marta Haberska z mokotowskiej policji.

41-latek zatrzymany

Funkcjonariusze po ustaleniu okoliczności zdarzenia ustalili, kim może być sprawca. Informację o danych i wyglądzie mężczyzny otrzymali również policjanci ze stołecznego wywiadu, którzy już po niespełna dwóch godzinach zatrzymali napastnika. Nożownik wpadł przy ul. Belwederskiej. Okazał się nim 41-latek.

Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty karne, w tym dwa w warunkach recydyw. - 41-latek odpowie za usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, kierowanie gróźb karalnych oraz znieważenie osoby - poinformowała st. asp. Marta Haberska.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie zdecydował o tymczasowym aresztowania 41-latka na trzy miesiące.

Zgodnie z kodeksem karnym mężczyzna może podlegać karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3, a ze względu na swoją kryminalną przeszłość jego kara może ulec zwiększeniu o połowę.

Sprawdź, czy jesteś uczciwym człowiekiem!

Pytanie 1 z 10
Zaspałeś do pracy. Spóźniłeś się na bardzo ważną konferencję, o której wiedziałeś już od miesiąca. Co powiesz przełożonym i współpracownikom, gdy wejdziesz do biura w trakcie spotkania?