Bił, kopał i szarpał za włosy. 46-latek zatrzymany. Na bluzie miał wymowny napis

i

Autor: KPP w Otwocku Bił, kopał i szarpał za włosy. 46-latek zatrzymany. Na bluzie miał wymowny napis

Domowe piekło

Bił, kopał i szarpał za włosy. 46-latek zatrzymany. Na bluzie miał wymowny napis

2023-03-28 14:01

Horror rozgrywał się za zamkniętymi drzwiami. Otwoccy policjanci zatrzymali 46-letniego obywatela Ukrainy, który od lipca 2022 roku znęcał się nad swoją 20-letnią partnerką. Mężczyzna podczas awantur domowych nie tylko wyzywał młodą kobietę, ale też bił ją, kopał, szarpał za włosy i groził śmiercią!

Otwock. Brutalnie znęcał się nad partnerką

Otwoccy policjanci zatrzymali 46-letniego obywatela Ukrainy, który od lipca 2022 roku znęcał się nad swoją 20-letnią partnerką. Młoda kobieta opowiedziała mundurowym o piekle, który przeżyła. - Według relacji kobiety, 46-latek będąc pod pływem alkoholu lub środków odurzających wszczyna awantury domowe, podczas których wyzywa ją słowami wulgarnymi i grozi jej pozbawieniem życia. Dochodzi również do przemocy fizycznej, gdyż jak przyznała pokrzywdzona, konkubent uderza ją pięściami i kopie po całym ciele, szarpie za włosy i popycha - przekazała mł. asp. Paulina Harabin z otwockiej policji.

Agresywny 46-latek aresztowany

Agresywny mężczyzna został zatrzymany. Uwagę przykuwa wymowny napis na bluzie, którą mężczyzna miał na sobie. „Sorry”, czyli w tłumaczeniu na język polski „przepraszam”, chyba tym razem nie wystarczy, mając na uwadze, jakich czynów wobec 20-latki dopuścił się mężczyzna.

- W związku z podejrzeniem stosowania przemocy domowej interweniujący policjanci sporządzili również Niebieską Kartę. Następnie śledczy zebrali dowody świadczące o tym, że 46-latek znęcał się fizycznie i psychicznie nad konkubiną. Zebrane w sprawie materiały niezwłocznie zostały przekazane w ręce prokuratora. Po zapoznaniu się z dowodami prokurator z Prokuratury Rejonowej w Otwocku przedstawił podejrzanemu zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad kobietą - poinformowała mł. asp. Paulina Harabin.

Co więcej, Sąd Rejonowy w Otwocku przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 46-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Najbliższe trzy miesiące obywatel Ukrainy spędzi w areszcie.

Policja przypomina: „Bierne przyglądanie się sytuacji na pewno nic nie zmieni”

- Ważne, aby na przemoc domową reagowali także sąsiedzi oraz bliscy ofiar. To pomoże odpowiednim podmiotom skutecznie działać. Bierne przyglądanie się sytuacji na pewno nic nie zmieni, a jeden sygnał może pomóc uniknąć tragedii - przypomina mł. asp. Paulina Harabin. - Każda wiadomość o przemocy przekazana mundurowym zostanie dokładnie sprawdzona i zweryfikowana. Mowa tu o sytuacjach, w których sąsiad, znajomy czy osoba bliska zasygnalizuje, że komuś dzieje się krzywda - dodaje policjantka.

Bił, kopał i szarpał za włosy. 46-latek zatrzymany. Na bluzie miał wymowny napis

i

Autor: KPP w Otwocku Bił, kopał i szarpał za włosy. 46-latek zatrzymany. Na bluzie miał wymowny napis
Sonda
Czy jako kobieta doświadczyłaś kiedyś przemocy domowej?
Nasi Partnerzy polecają