Bliźniacy budowali swoje narkotykowe imperium. Teraz grozi im 12 lat więzienia

i

Autor: POLICJA Bliźniacy budowali swoje narkotykowe imperium. Teraz grozi im 12 lat więzienia

Bliźniacy budowali swoje narkotykowe imperium. Teraz grozi im 12 lat więzienia

2022-06-22 18:07

Dwóch mężczyzn chciało być jak Pablo Escobar. Na terenie Mokotowa składowali gigantyczne ilości narkotyków. Porcjowali je, by później dowozić je do swoich wiernych klientów. Funkcjonariusze złapali ich i zlikwidowali miejsce przechowywania środków odurzających. W nielegalnym procederze brała również udział partnerka jednego z bliźniaków.

Narkotykowy rodzinny biznes 

Policjantom z Mokotowa udało się ustalić, że 29-letni bracia bliźniacy wraz z 23-letnią partnerką jednego z nich, posiadają gigantyczne ilości narkotyków. Szajka wprowadzała je do obrotu na terenie całej stolicy, w tym również na terenie Mokotowa. – Mieli oni dokonywać detalicznej i hurtowej sprzedaży narkotyków. Podejrzani mieli grupę swoich klientów, z którymi kontaktowali się za pośrednictwem jednego, dyżurnego telefonu komórkowego – przekazał podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej policji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wielki narkobiznes pod Warszawą. Ponad 100 kilogramów narkotyków i 13 zatrzymanych

Jak udało się ustalić funkcjonariuszom, narkotyki były składowane w magazynie na terenie jednej z warszawskich dzielnic. Tam były porcjowane, zgodnie z zamówieniami i przygotowywane do sprzedaży. Później były dowożone wprost do klientów.

Zatrzymanie trójki podejrzanych

Udało się zatrzymać całą trójkę, która była zamieszana w nielegalny proceder. Zlikwidowano również miejsce przechowywania narkotyków. – W trakcie czynności zabezpieczono 4,5 kilograma marihuany, blisko 400 gramów kokainy, ponad 400 gramów amfetaminy i 807 sztukami tabletek MDMA. Z takiej ilości można było przygotować około 6000 porcji dilerskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli także ponad 5000 złotych w gotówce – dodał mokotowski policjant.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gang narkotykowy rozbity. Policja: Środki odurzające zakopywali w ziemi

Podejrzani o niedozwolony czyn zostali zatrzymani i przedstawiono im zarzuty. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Grozi im nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Gigantyczna plantacja konopi w centrum Ursynowa. Zioło rosło niemal wszędzie
Sonda
Narkotyki. Czy posiadanie przy sobie małej ilości marihuany powinno być w Polsce legalne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE