"Bombowe" Mikołajki w Radzyminie. Licealista odpowie za posiadanie broni

2021-12-07 19:48
Ewakuacja szkoły w Radzyminie, uczeń przyniósł niewybuch na lekcje
Autor: TADEUSZ MRÓZ Ewakuacja szkoły w Radzyminie, uczeń przyniósł niewybuch na lekcje

Licealista, który w stroju św. Mikołaja przyniósł do szkoły bombę z czasów II wojny światowej narobił strasznego zamieszania. Przez jego wybryk ewakuowano prawie 500 osób i ściągnięto na miejsce specjalistów od ładunków wybuchowych. Chwila rozgłosu może go jednak słono kosztować, bo policja złożyła wniosek do prokuratury o wszczęcie postępowania. Co grozi 16-latkowi, który postanowił zaistnieć wśród rówieśników i zrobić głupi dowcip?

To były iście bombowe Mikołajki w Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Norwida w Radzyminie. Tuż po godz. 13 służby zostały powiadomione o dużym ładunku wybuchowym, który uczeń przyniósł do szkoły i pozostawił w swojej szafce w szatni. Informację policji przekazała dyrektorka szkoły. Natychmiast zarządzono ewakuację 460 osób. W okół liceum zaroiło się od straży i policji.

Na miejsce ściągnięto saperów i antyterrorystów. - Ładunek został zabezpieczony. Zostanie on zdetonowany na wojskowym poligonie, jednak przedtem specjalista-pirotechnik określi, czy pocisk był uzbrojony. Skierowaliśmy wniosek do prokuratury o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnego posiadania broni. – powiedział Tomasz Sitek z wołomińskiej policji. Jeśli okaże się, że ładunek stwarzał realne zagrożenie, chłopak może ponieść dużo cięższe konsekwencje. Wtedy naraziłby na szwank życie i zdrowie setek osób. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że uzbrojony pocisk tego typu może razić odłamkami na odległość nawet kilkuset metrów - przyznał policjant.

Surowe konsekwencje dla licealisty

Jak przekazała policja, 16-latek z Radzymina został przesłuchany, teraz przebywa pod opieką rodziców. Bezmyślny chłopak narobił sobie nielichych kłopotów. Zgodnie z Art. 263 § 2. za posiadanie broni bez zezwolenia grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. - Kwalifikacja tego czynu może ulec zmianie. Czekamy na ekspertyzę specjalistów - przekazał Tomasz Sitek.

Jak ustaliliśmy 16-latek uchodził do tej pory za spokojnego ucznia. Czy przebierając się w strój Mikołaja i pakując do plecaka pocisk, który przyniósł do szkoły, postanowił wyróżnić się i zaistnieć wśród rówieśników? To ostatnie niewątpliwie mu się udało. O wyczynie aż huczy wśród młodzieży z Radzymina.

Sonda
Czy jesteś za łatwym dostępem do broni palnej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE