Brawurowy pościg w Ursusie! Ścigali pijanego kierowcę przez całą dzielnicę

2020-06-03 15:36 DAR, dryndak@se.com.pl
POSCIG
Autor: KSP

Mieszkaniec Ursusa wsiadł do samochodu pod wpływem alkoholu i ruszył ulicami dzielnicy. Chwilę później został zauważony przez patrol policji. Kiedy funkcjonariusze próbowali zatrzymać go do kontroli, dodał gazu i zaczął uciekać.

Mundurowi zwrócili uwagę na  mężczyznę, który prowadził pojazd bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze włączyli więc sygnały i próbowali zatrzymać pojazd do kontroli. Wtedy mężczyzna dodał gazu i zaczął uciekać. Kierowca w trakcie pościgu nie stosował się do żadnych znaków. Jechał po chodniku, uciekał pod prąd, wykonywał manewry z dużą prędkością i  stwarzał ogromne zagrożenie dla innych osób.

Na ulicy Spisaka stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Policjanci wyciągnęli mężczyznę z pojazdu i założyli mu kajdanki. Jak się okazało miał ponad promil we krwi. Okazało się też, że 55-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wołominie celem odbycia kary pozbawienia wolności. Pirat usłyszał 3 zarzuty. Za spowodowanie kolizji stracił prawo jazdy oraz został ukarany grzywną w wysokości 2 500 złotych. Został też objęty policyjnym dozorem.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE Ukradł kartę kredytową. Potem poszedł do bankomatu i wypłacił sobie sporą sumkę