Napadli, żeby zabrać szalik

Brutalne pobicie w Warszawie. Czterej kibice w rękach policji. Napadli 36-latka żeby zabrać mu szalik

2022-10-13 9:30

Napadli go, bo miał szalik obcej drużyny. Czterech młodych kibiców brutalnie pobiło fana konkurencyjnej drużyny. Zajście miało miejsce we wrześniu przy stadionie Legii po meczu Szachtar Doniec - Celtic Glasgow. Napastnicy uderzali i kopali swoją ofiarę. Zdarli z 36-latka koszulkę i odebrali mu szalik po czym uciekli. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 4 osoby podejrzane o brutalną napaść. Zaatakowali kibica w centrum miasta po meczu piłkarskim Szachtara Donieck z Celticiem Glasgow 15 września. - Czterech mężczyzn w wieku od 19 do 23 sympatyzujących z innym klubem zaatakowało i brutalnie pobiło wracającego z meczu 36-latka. Napastnicy podbiegli do pokrzywdzonego, rzucili się na niego, zaczęli go kopać, szarpać i uderzać pięściami, po czym zdarli z niego klubową koszulkę, zabrali szalik i uciekli. Ofiara z poważnymi obrażeniami głowy i twarzy trafiła do szpitala – powiedział podinsp. Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji.

Całe zajście nagrały kamery monitoringu miejskiego. Napastnicy zostali ustaleni i zatrzymani. Wszyscy usłyszeli zarzuty. - Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ, która wszczęła śledztwo w tej sprawie, podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące trzech z czterech zatrzymanych mężczyzn – informuje policja. Może im grozić nawet 12 lat odsiadki.

Napadli i pobili, aby zabrać koszulkę i szalik kibicowi innej drużyny
Sonda
Czy kary za pobicie powinny być wyższe?