Ciechanów. Kuriozalne zachowanie kursanta. Zdał egzamin, po czym zatrzymała go policja!

2022-01-19 19:00
Ciechanów. Kuriozalne zachowanie kursanta. Zdał egzamin, po czym zatrzymała go policja!
Autor: devexcelsure/cc0/Pixabay.com Osobliwym zachowaniem popisał się 71-letni kursant, który zdawał egzamin na prawo jazdy w Ciechanowie, zdj. ilustracyjne

Osobliwym zachowaniem popisał się 71-letni kursant, który zdawał egzamin na prawo jazdy w Ciechanowie. Pod budynek tamtejszego wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego przywiozła go inna osoba, po czym mężczyzna przystąpił do egzaminu praktycznego, który zdał. Jakież było zdziwienie pracowników, gdy kursant wsiadł do swojego auta i odjechał. To nie wszystko.

Ciechanów. Kuriozalne zachowanie kursanta. Zdał egzamin, po czym zatrzymała go policja!

Policja w Ciechanowie zatrzymała 71-letniego kursanta. Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego się w poniedziałek 17 stycznia pod budynkiem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie. Na egzamin praktyczny na prawo jazdy przywiozła go inna osoba, ale już po tym jak mężczyzna go zdał, wsiadł za kierownicę samochodu marki Toyota i jak gdyby nigdy nic odjechał. Pracownicy WORD-u od razu zadzwonili na policję, a funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 71-latka na ul. Mleczarskiej. Okazało się, że nie dość, że prowadził auto, nie mając odpowiedniego dokumentu, co jest rzeczą oczywistą, bo jeszcze go nie otrzymał, to w 2020 r. cofnięto mu uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Zatrzymany tłumaczył niewiedzą, bo myślał, że po zdaniu egzaminu może od razu wsiąść za kółku.

- Zgodnie z art. 180a kodeksu karnego kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - przypomina policja w Ciechanowie.

Czytaj też: Ciechanów. Nagła śmierć 29-letniego Adama. Prokuratura potwierdza najgorsze obawy!

Czytaj też: Domowa awantura na Mazowszu. 10-latek w szpitalu, matka z zarzutami

Sonda
Za którym razem zdaliście egzamin na prawo jazdy? Tylko szczerze!
Szokujące sceny w Bolesławcu! Ukrainiec zaatakował ratowniczkę medyczną i uderzył ją w twarz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE