Jakich zasad należy przestrzegać podczas zabaw dziecięcych w czasie koronawisrusa?

i

Autor: Getty images

Co robić z dzieckiem w domu? Najlepsze internetowe zabawy, wykłady i warsztaty [LISTA]

2020-03-18 19:07

Jak wytrzymać w domu pełnym dzieciaków? Prawda jest taka, że wcale nie trzeba się nudzić! Liczne placówki udostępniają wybrane projekty on-line i umożliwiają dzieciom, ale i rodzicom mnóstwo nauki i rozrywki bez konieczności wychodzenia z domu. Poniżej kilka pomysłów na to, co można robić w domu w czasie epidemii koronawirusa.

Akcja #zostańwdomu ma na celu uświadomienie wszystkich nas, że epidemię naprawdę da się powstrzymać, pod warunkiem, że zastosujemy się do zaleceń i zostaniemy w domu. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile ciekawych i produktywnych rzeczy można zrobić, nie wychodząc z domu. Jakie ciekawe wydarzenia dla dzieci i młodzieży odbywają się online?

ZOBACZ TEŻ: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Powtórki do matury?

Czy to czas na kulturę i naukę w internecie? Wszystko na to wskazuje, do akcji #zostańwdomu przyłączają się również warszawskie muzea. Dzięki Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie i studenci mogą uczestniczyć w lekcjach historii on-line. Od poniedziałku 16 marca można uczestniczyć w lekcjach historii on-line i wycieczkach po ekspozycji muzeum. Wykłady prowadzone są za pośrednictwem transmisji na żywo w serwisie Facebook. Może być to doskonały sposób na powtórkę przed maturami, egzaminami czy po prostu sposób na nudę i naukę online.

ZOBACZ TEŻ: Co robić w domu w trakcie epidemii? Akcja #zostańwdomu


Jakiego rodzaju książki dziś są potrzebne? Czy dzieci czytają książki w czasach Facebooka, blogów i telewizji? Co i jak czytać z dziećmi? Dlaczego Piłsudski ma zawsze wąsy i ponurą minę, a Maria Skłodowska jest poczochrana? - Na te i wiele innych pytań odpowiadają uczestnicy panelów dyskusyjnych w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Są to autorzy, autorki, ilustratorzy i ilustratorki książek. Brzmi naprawdę zachęcająco!

Wyślij dzieci w kosmos!

- Masz dość otaczających problemów, którymi aktualnie żyje świat? Odpocznij od tego i wraz z rodziną poleć z nami w Kosmos. Zapraszamy całymi rodzinami na kosmiczną transmisję video! - tak organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w akcji.

ZOBACZ TEŻ: Zmiany w ruchu pociągów! Kolejarze zawieszają część połączeń!


W programie m.in. projekcja autorskiego filmu i wirtualna podróż po przestrzeni kosmicznej. Po seansie z kolei video czat i czas na pytania, podczas specjalnej transmisji internetowej. Do wygrania również kosmiczny kubek!

Więcej informacji i bilety: >> TUTAJ <<

Zostań w domu, nie wychodź z teatru!

To akcja zainicjowana przez warszawskie teatry. Dzięki tej inicjatywie możemy obejrzeć spektakle on-line, spotkania z aktorkami i aktorami w mediach społecznościowych, mamy okazję na popatrzenie na teatr od kuchni.

Przykładowo, w najbliższą sobotę, 21 marca, o godz. 19.00 na Facebook’u Live TR Warszawa odbędzie się specjalny pokaz rejestracji spektaklu „Cząstki kobiety” w reżyserii Kornéla Mundruczó.

Co więcej? Teatr Lalka proponuje spektakl „Krawiec Niteczka” wg Kornela Makuszyńskiego. Będzie dostępny na platformie vod.tvp.pl. Teatr Lalek Guliwer zaprasza do projektu #TeatrGuliwerOnline. Na profilu w mediach społecznościowych ruszają z cyklem Wirtualnych Podróży Guliwera.

ZOBACZ TEŻ: Niedziele handlowe WRACAJĄ! Gdzie zrobić zakupy w Warszawie?


Teatr Powszechny zaprasza do udziału w wirtualnym eksperymentalnym slamie poetyckim. Uczestnicy w piątek, 20 marca, udostępniać będą nagrania video i dźwiękowe swoich eksperymentów. - Limit czasowy do 3 minuty. Pamiętajcie, że to muszą być wasze oryginalne nagrania i teksty – zachęcają organizatorzy. Zapowiada się ciekawie.

Szczegółowe informacje >> TUTAJ <<

Kopernik też zostaje w domu?

#Kopernikwdomu to akcja, w której publikujemy eksperymenty, naukowe zabawy, ciekawostki oraz informacje dla tych, którzy muszą zostać teraz w domu – tak do wzięcia udziału w akcji zachęca Centrum Nauki Kopernik. Dzięki różnorodnym filmom publikowanym na Facebooku CNK możemy się na przykład dowiedzieć, jak zbudować prosty… helikopter. Brzmi zachęcająco!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki