Cud narodzin w Warszawskim ZOO. Na świat przyszła piękna „Bongini” [ZDJĘCIA]

2021-04-30 10:27 Norbert Amlicki
Malutka bongini z Warszawskiego ZOO
Autor: ZOO

Pracownicy Warszawskiego ZOO przedstawili nam piękną samiczkę antylopy bongo. Przepiękna „BONGINI” przyszła na świat 22 kwietnia, w Dzień Ziemi. Jak dopisze piękna pogoda, to już w przyszłym tygodniu mieszkańcy będą mogli ją zobaczyć na zewnętrznym wybiegu. Póki co, mała „bongini” najbardziej lubi spędzać czas ze swoją mamą i ucinać sobie długie drzemki. Czekajcie na relację video z jej pierwszego spaceru! – piszą pracownicy ZOO.

- Poród przebiegł bardzo sprawnie, bez komplikacji. Troskliwa mama od razu wzorowo zajęła się swoim dzieckiem - relacjonują pracownicy ZOO. Pierwszy dzień antylopka w większości przespała wtulając się w mamę, ale też uczyła się ssać mamine mleko - dodają.

W kolejnych dniach po porodzie Bongini była bardziej aktywna i zaczęła się interesować otaczającym ją światem oraz ciociami, które mieszkają po obu stronach jej boksu. Antylopka jest pierwszym dzieckiem 7-letniej Chilli i 8-letniego Franka.

Warszawskie zoo już gotowe na przyjęcie zwiedzających

Polecany artykuł:

Załóż maskę idź do ZOO

Narodziny samiczki w Warszawskim ZOO to duży sukces hodowlany w skali całego kraju, ponieważ to gatunek rzadko spotykany w europejskich ogrodach zoologicznych. - Jego hodowla jest ściśle koordynowana przez Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA) w ramach Europejskiego Programu Hodowli Zwierząt Zagrożonych Wyginięciem (EEP) – piszą pracownicy ZOO. W ZOO mieszka łącznie 6 bongo: „rodzynek” samiec Franek oraz pięć samic – Chilli, Walkiria, Maliki, Hela oraz mała „bongini”. Najprawdopodobniej pracownicy ZOO zorganizują konkurs na imię dla nowej podopiecznej.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE