Cyrk Korona

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express Cyrk Korona

Radosne świętowanie

Cyrk Korona zachwyca już 30 lat. Wielkie jubileuszowe show w Warszawie!

Cyrk Korona jest jednym z najbardziej uznanych w Europie. Prowadzą go ludzie z pasją, którzy od dziecka całym sercem związani są z tą niezwykłą profesją. Z okazji swojego 30-lecia Cyrk Korona przygotował wyjątkowe show. Już z początkiem września zaprezentują fascynujący pokaz w Warszawie. Nie zabraknie widowiskowej gry świateł, fajerwerków, postaci z bajek i najwyższej klasy akrobatów.

Cyrk Korona ma już 30 lat!

Cyrk Korona już od 30 lat zachwyca swoich widzów bogactwem wrażeń. Różnorodny repertuar sprawia, że jest doskonałą rozrywką zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Z okazji jubileuszu Cyrk Korona przygotował specjalny program. Pod kopułą ogromnego namiotu najmłodszych (i nie tylko!) bawić będą postacie z bajek. Elsa z „Krainy Lodu” wykona zapierające dech w piersiach ewolucje na sztrabatach. Kot w butach będzie swingował na trapezie. Piękna i Bestia zaprezentują swoje umiejętności na latającym żyrandolu. Z kolei czarodzieje z Hogwartu urządzą prawdziwy pokaz magii. Każdego bez wyjątku do łez rozśmieszy Mr Chap - laureat międzynarodowych festiwali sztuki cyrkowej i niekwestionowany mistrz humoru. A to tylko niewielka część przygotowanych atrakcji!

Polecany artykuł:

Cyrk to magia!

- To naprawdę na najwyższym poziomie spektakl z mnóstwem emocji i atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Niesamowita gra świateł i ludzkich umiejętności powoduje, że adrenalina skacze z numeru na numer. To naprawdę trzeba zobaczyć i poczuć, bo trudno opisać emocje, które wytwarzają się pod kopułą namiotu. To jest rodzaj magii... To jest show na żywo, nie da się niczego powtórzyć i wszystko się może zdarzyć - zachęca Lidia Król-Pinder, dyrektor Cyrku Korona, w rozmowie z "Super Expressem".

Cyrk Korona w Warszawie

Cyrkowy namiot zagości w Warszawie z początkiem września. Najpierw cyrkowcy rozstawią się na Lotnisku Bemowo. Tam spektakle zaplanowano na trzy dni: sobotę (3 września) o godz. 17, niedzielę (4 września) o godz. 13 i 16 oraz poniedziałek (5 września) o godz. 18.

Kolejnego dnia (we wtorek, 6 września) cyrk przeniesie się do Łomianek przed Klub Wilczeniec przy ul. Kościelna Droga. Tam jubileuszowy pokaz odbędzie się o godz. 18.

W środę, 7 września, o godz. 18, cyrkowcy zagoszczą w Ząbkach naprzeciw Biedronki przy ul. Powstańców.

Zobacz też: Cyrk Korona ma 30 lat. O wielkim jubileuszowym show mówi nam szefowa cyrku

W następnych dniach Cyrk Korona powróci do Warszawy, by bawić widzów w kolejnych dzielnicach. W czwartek i piątek (8 i 9 września) odwiedzi Targówek. Namiot rozstawiony będzie na rogu ul. Radzymińskiej i Fantazyjnej, a show rozpocznie się o godz. 18.

Z kolei w dniach 10-12 cyrkowcy zagoszczą na Mokotowie przy ul. Puławska-Merliniego, obok Parku Wodnego Warszawianka. W sobotę będzie można podziwiać artystów o godz. 14 i 17, a w niedzielę o godz. 13 i 16. Ostatni pokaz w stolicy odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.

Cyrk Korona w Warszawie! Moc wrażeń w Wielki Bajkowy Jubileusz z okazji 30-lecia

Kilka sów o Cyrku Korona

Cyrk Korona jest jednym z najbardziej uznanych w Europie. Jest prowadzony przez ludzi, którzy od dziecka całym sercem związani z tą niezwykłą profesją. Dyrektor Cyrku Korona, Lidia Król-Pinder, wywodzi się z wielopokoleniowej rodziny cyrkowej. Już od siedmiu pokoleń jej przodkowie trudnili się tą fascynującą profesją. Lidia od wczesnego dzieciństwa spędzała czas w trasie razem z rodzicami - Haliną oraz Janem Nowotnymi, znanymi i cenionymi artystami areny polskiej. Od 1993 roku Lidia Król-Pinder z wielką pasją i zaangażowaniem prowadzi własny cyrk „Korona”, co było spełnieniem jej największych marzeń i pozwoliło kontynuować rodzinne tradycje.

Mąż Lidii Thomas Pinder także pochodzi z rodziny z tradycjami. Jego ojciec, George Pinder, był słynnym w całej Europie clownem i konferansjerem. Z kolei matka, Christine Pinder, zajmowała się akrobatyką i gimnastyką. Thomas jest licencjonowanym trenerem zwierząt, pod koniec lat dziewięćdziesiątych prezentował pokaz koni podczas European Circus Festival w Liege. Od 2000 roku jest współwłaścicielem Cyrku Korona.

Warto również dodać, że od 2009 roku Cyrk Korona, jako jedyny cyrk w Polsce, jest członkiem zarządu ECA, czyli Europejskiego Stowarzyszenia Cyrków (European Circus Association). Lidia Król-Pinder jest przedstawicielem ECA w Polsce, a Thomas Pinder pracuje w komisji zajmującej się regulacjami prawnymi związanymi ze standaryzacją transportów dla zwierząt.

Sonda
Czy byłeś kiedyś w cyrku?