Cyrkowe szaleństwa w Julinku! Pierwszy taki festiwal [ZDJĘCIA]

2021-08-05 12:40

Niesamowite emocje towarzyszyły widzom, którzy w weekend mieli okazję oglądać pierwszą edycję cyrkowego festiwalu OWACJE w Parku Julinek. Akrobatyka, żonglerka na najwyższym poziomie i pokazy tańca w powietrzu, które zapierały dech w piersiach - w sumie ponad 20 artystów i artystek można było podziwiać w sercu Kampinoskiego Parku Narodowego.

OWACJE to Ogólnopolskie Wyzwania Artystów Cyrkowych Jutra. Edycja I. Dziesięć finałowych pokazów oceniało jury, w którego skład wchodzili choreografka - Katarzyna Janus, aktor, kaskader, artysta cyrkowy i dyrektor pierwszego w Polsce teatru ekologicznego - Michał Derlicki, dyrektorka Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie - Elżbieta Wrotnowska-Gmyz, dyrektor Państwowej Szkoły sztuki Cyrkowej Wojciech Kowalczyk, prezeska Stowarzyszenia Menedżerów firm działających w zakresie Rozrywki - Małgorzata Mizińska oraz znawca historii sztuki cyrkowej, nauczyciel w Państwowej Szkole Sztuki Cyrkowej - Janusz Sejbuk. Mieli niełatwe zadanie, obrady trwały kilka godzin.

Ostatecznie zwyciężył duet Movement Art Duo z pokazem akrobatyki powietrznej na pasach. Drugie miejsce zajęła Joanna Filipowska za pokaz na kole aerialowym (powietrznym), trzecie - Grzegorz Jastrzębski z akrobatyką w gigantycznym kole cyra. Nagrodę publiczności zdobyli Marysia i Julian za akrobacje ikaryjskie. 

Magiczną atmosferę podkreślało miejsce tak bardzo związane z historią polskiego cyrku. Festiwal odbył się w dawnej cyrkowej bazie, która po latach usłyszała okrzyk prowadzących Anki Dzilińskiej i Michała Hanczaka: - Arena Wolna!

Festiwal odbył się dzięki wsparciu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura - Interwencje 2021”, Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Zrywają asfalt na moście Południowym. Fuszerka na Południowej Obwodnicy Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE