Nowa stacja metra już zniszczona! Zobacz, co zrobili wandale [GALERIA]

2019-09-16 15:23 md (mdolak@grupazpr.pl)
Zbita szyba na nowootwartej stacji Metro Trocka
Autor: Marcin Wziontek Zbita szyba na nowootwartej stacji Metro Trocka

W niedzielę cieszyliśmy się z otwarcia nowych stacji na II linii metra. Radość nie trwała długo, bo jeszcze tego samego dnia wandale zniszczyli wejście do stacji Trocka.

- W niedzielę w godzinach popołudniowych doszło do aktu wandalizmu. Oczywiście zgłosiliśmy to na policję. Zabezpieczyliśmy też nagranie z monitoringu. Przekażemy je policjantom prowadzącym sprawę - poinformowała Anna Bartoń, rzecznik Metra Warszawskiego.

Rozbita szyba

Na miejscu byli reporterzy Super Expressu, którzy potwierdzają, że rozbita jest szyba przy jednym z wejść do stacji. Znajduje się ona obok miejsca, w którym pasażerowie mogą przypiąć swoje rowery.

Metro na Targówek

Przypominamy, że stacja Trocka została oddana do użytku w niedzielę.To właśnie tego dnia metro na Targówek ruszyło oficjalnie. Pierwszy pociąg wypchany pasażerami i oficjelami wczoraj w południe wyjechał ze stacji Trocka w stronę Woli. Na rondzie Daszyńskiego był w 20 minut. - Ogłaszam tę dobrą wiadomość. Metro dojechało na Targówek – zakomunikował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski i wsiadł do wagonu.

Budowa stacji na Pradze i Targówku zakończyła się 10 maja tego roku (2019). Północno-wschodni odcinek podziemnej kolejki ma 3,12 km, a jego budowa pochłonęła ponad miliard złotych. Pod koniec listopada ma natomiast zakończyć się budowa stacji na Woli (Płocka, Młynów i Księcia Janusza).