Kilka dni temu dostał auto, nocą spłonął w nim z bratem i kolegami. Brutalne komentarze po makabrze w Romanowie

2021-10-18 12:13
Koszmarny wypadek w Romanowie
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS, OSP KRASNE Koszmarny wypadek w Romanowie

Tragedia we wsi Romanowo wstrząsnęła niemal całą Polską. W nocy z piątku na sobotę (15-16.10.2021) czworo młodych ludzi zginęło w makabrycznych okolicznościach. Audi, którym jechali nastolatkowie, uderzyło w przydrożne drzewa i stanęło w płomieniach. Zewsząd płyną wyrazy współczucia dla rodzin młodych ofiar, a także pytanie, dlaczego doszło do tej wstrząsającej makabry. Internauci nie szczędzą jednak słów krytyki: "Dobrze, że nikogo nie zabili swoją jazdą", piszą w komentarzach.

Koszmar rozegrał się w nocy z piątku na sobotę (15-16.10.2021). O godzinie 02:50 rozpędzone audi jadące w kierunku Makowa Mazowieckiego uderzyło w przydrożne drzewo we wsi Romanowo (pow. makowskim). Auto natychmiast stanęło w ogniu. Podróżujący nim młodzi ludzie nie mieli najmniejszych szans na ucieczkę i ratunek. Zginęli na miejscu w przerażających okolicznościach.

Zobacz koniecznie: Czworo nastolatków spłonęło w audi pod Romanowem. Wiemy, kim były ofiary

- Gdy przyjechaliśmy, samochód cały był już objęty ogniem. Nie mieliśmy dostępu do środka, więc jednostki zaczęły gasić płomienie. Gdy udało się opanować żywioł, w aucie znaleziono cztery martwe osoby. Stan zwłok nie pozwalał na identyfikację - informował wówczas Bartosz Kołodziejski ze straży pożarnej w Makowie Mazowieckim.

Zobacz zdjęcia: Wiemy kim były osoby, które spłonęły w Romanowie

Koszmarna śmierć nastolatków. Spłonęli w audi. "Dobrze, że nikogo nie zabili swoją jazdą", brutalnie piszą internauci

Jak się później okazało, autem jechało czterech nastolatków. Najstarsi mieli po 18 lat. Wszyscy z planami na przyszłość, rodzinami czekającymi w domach i całym życiem przed sobą. Trzech z nich pochodziło ze wsi Malechy, leżącej nieopodal miejsca wypadku.

To bracia: Kacper (18 l.) i Jakub (16 l.) oraz ich kolega Marcin (18 l.). Według nieoficjalnych informacji, w aucie był też ich kolega z Makowa. Nie wiadomo jeszcze, który z nich siedział za kierownicą. To ustali policja po sekcji zwłok.

Przeczytaj: Uczelnia żegna studentkę z Portugalii. To ona umarła na balkonie warszawskiego akademika

Makabryczny wypadek na Mazowszu wstrząsnął okolicznymi mieszkańcami, ale nie tylko. Zewsząd napływają wyrazy współczucia dla rodzin tragicznie zmarłych nastolatków.

"Świec Panie nad ich duszami" - napisała jedna z osób.

"Szkoda młodych i ich rodzin co ich teraz opłakują" - skomentował ktoś inny.

"Szkoda dzieciaków, życie było przed nimi" - stwierdziła kolejna osoba.

"Straszna tragedia tacy młodzi życie przed nimi. Współczuję rodzinie serce pęka" - skomentował ktoś inny.

"Straszna tragedia. Stracić dziecko to jak wyrwać sobie serce. Jedna matka straciła dwóch synów. Ogromnie współczuję" - stwierdziła kolejna osoba.

Nie brakuje też słów pełnych krytyki, momentami wręcz brutalnych.

"Brawura młodych ludzi, brak doświadczenia, szpaneria przed kolegami i tragedia gotowa. Współczuję rodzinom tych młodych ludzi, nie ma nic gorszego dla rodziców grzebać własne dzieci" - skomentowała tragedię jedna z osób.

"Tak się dzieje jak gnojom daje się prowadzić. Tyle z tego dobrego ze nie zabili tak kogoś niewinnego po drodze" - napisała kolejna osoba.

"Poczuli wiatr we włosach i wyszło jak wyszło powinna być odpowiednia edukacja w szkołach dotycząca bezpieczeństwa na drogach może wtedy było by mniej takich tragedii" - dodał od siebie ktoś inny.

"Co rodzice nie wiedzieli że synek słabo jeźzi ???Dali mu auto .... w nocy???" - skomentowała kolejna osoba.

"Dobrze, kiedyś nie było takich wypadków bo jedyne auto jakie mógł malolat posiadać to zajumanego matce fiacika, a teraz banany maja auta po 200 300 koni i tak się kończy, dobrze zero współczucia dla takich debili, zagrażają tylko innym na drodze" - dodał ktoś inny.

Sonda
Czy miałeś/-aś kiedyś groźny wypadek?
14-letnia Ksenia zginęła w koszmarnym wypadku. Jechała z kuzynką do McDonalds
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE