Czy sklepy są otwarte Boże Ciało? Gdzie zrobić zakupy w Warszawie 16 czerwca?

i

Autor: Pixabay Czy sklepy są otwarte Boże Ciało? Gdzie zrobić zakupy w Warszawie 16 czerwca?

Czy sklepy są otwarte Boże Ciało? Gdzie zrobić zakupy w Warszawie 16 czerwca?

2022-06-15 15:00

Które sklepy w Warszawie będą otwarte w Boże Ciało? Gdzie będzie można zrobić zakupy 16 czerwca w Warszawie? Czy tego dnia będą otwarte markety i galerie handlowe? Trzeba pamiętać, że 16 czerwca jest dniem wolnym od pracy i większość sklepów będzie zamknięta. Będą jednak wyjątki. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy w czwartek, 16.06.2022 w Warszawie.

Warszawa. Sklepy otwarte 16 czerwca 2022. Gdzie można zrobić zakupy w Boże Ciało?

W Boże Ciało, 16 czerwca 2022, obowiązywać będzie zakaz handlu. Wszystkie duże sklepy w Warszawie tego dnia będą zamknięte. Dlatego przypominamy o uzupełnieniu zapasów i zrobieniu zakupów wcześniej. W Boże Ciało nie skorzystamy z usług większych sklepów takich jak Biedronka, Lidl, Netto, Carrefour, Auchan czy Kaufland. Jak potwierdziło nam biuro prasowe sieci Biedronka, również sklepy zlokalizowane przy dworcach będą nieczynne w Boże Ciało.

Przeczytaj też: Boże Ciało w Warszawie. Procesje sparaliżują stolicę. Którędy przejdą wierni?

Zamknięte 16 czerwca będą też galerie handlowe. Mieszkańcy Warszawy, którzy zapomną wcześniej zrobić zakupy, nie zostaną jednak bez najpotrzebniejszych produktów. Zapominalscy będą mieli szansę na uzupełnienie zapasów. Które sklepy w Warszawie będą czynne?

16 czerwca 2022 Boże Ciało: Gdzie są otwarte sklepy w Warszawie?

Wszyscy ci, którzy zapomną zrobić zakupy przed Bożym Ciałem, będą mieli szansę na uzupełnienie zapasów 16 czerwca w małych osiedlowych sklepikach. Zgodnie z prawem małe lokale będą otwarte w sytuacji, gdy za ladą stanie właściciel lub osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych.

W Boże Ciało otwarta będzie także część sklepów sieci Żabka, Freshmarket czy Carrefour Express. Trudno jednak przewidzieć, które sklepy konkretnie, bo decyzja o otwarciu w dzień objęty zakazem handlu zależy wyłącznie od właściciela (dzierżawcy) takiego punktu. Bardzo prawdopodobne, że godziny otwarcia tych lokali w Boże Ciało będą skrócone.

Dodatkowo kolejną opcją na drobne zakupy 16 czerwca są stacje benzynowe, gdzie w niedziele i święta sklepy są zazwyczaj czynne.

W ścisłym centrum Warszawy mieszka nietypowe stado: 3 ostronosy i człowiek
Sonda
Czy weźmiesz udział w procesji w Bożego Ciała?