Decyzja premiera ROZJUSZYŁA mieszkańców. Warszawiacy WPADLI W FURIĘ!

Mateusz Morawiecki. Konferencja
Autor: TWITTER Mateusz Morawiecki. Konferencja

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zamknięcie cmentarzy na najbliższe trzy dni. Wszystko przez dramatyczny wzrost liczby zakażonych. Po tej decyzji w sieci zawrzało! Mieszkańcy Warszawy nie szczędzą gorzkich słów w stronę rządu.

Cmentarze w całej Polsce mają zostać zamknięte o północy.  - Podjęliśmy decyzję, że w sobotę, niedzielę - czyli dzień Wszystkich Świętych oraz w poniedziałek wszystkie cmentarze będą zamknięte. Nie chcemy doprowadzić do gromadzenia się dużych grup osób - przekazał Mateusz Morawiecki. Tylko dziś przybyło ponad 21 tys. nowych zakażeń koronawirusem.

PILNE! Premier PODJĄŁ DECYZJĘ. Cmentarze w Warszawie zostaną zamknięte!

Mieszkańcy wpadli w furię i swoją złość wyładowują w internetowych komentarzach. Wielu z nich podkreśla, że decyzja została podjęta zbyt późno. - Takie informacje nie podaje się 2 dni przed Świętem Zmarłych!! Patologia rządzi i wprowadza te zasady!! A co we wtorek się nikt nie zarazi?! - pisze internautka Ania. Wielu łączy zamknięcie cmentarzy z falą protestów, które po decyzji Trybunału Konstytucyjnego przelewają się przez kraj. - To nie dlatego zamykają cmentarze że COVID-19 tylko to zemsta za protesty - tłumaczy Arkadiusz. - Oczywiście Kaczyński też nie odwiedzi grobu swojej matki mam nadzieję - pyta kolejna internautka. 

Nie brakuje również troski o sprzedawców zniczy i kwiatów. - Czy ktoś pomyślał ile osób straci teraz dochód??? - pisze Marta. - Współczuję wszystkim handlującym dramat... - komentuje Robert O problemach przedsiębiorców mówi reporterom "SE" Mieczysław Witek (71 l.), który dorabia do emerytury sprzedając przy Powązkach - Handluję tutaj od 14 lat. Straty finansowe są niewyobrażalne. Wszystkie zamówione kwiaty trafią na śmietnik. To porażka! Taka decyzja powinna być ogłoszona co najmniej 2-3 dni wcześniej. 

WAŻNE! Cmentarze w Warszawie czynne do północy! Decyzja w ostatniej chwili... - Rozumiem, że jest pandemia, ale o pewnych rzeczach można informować wcześniej, tak aby społeczeństwo było przygotowane. Tak późne informowanie o zamknięciu cmentarzy to lekceważenie i bezczelność - przyznaje Mirosław Michalski (59 l.), odwiedzający Cmentarz Powązkowski. 

Decyzja o zamknięciu cmentarzy wywołała furię!