Trzaskowski OBURZONY decyzją rządu! Miasto straciło OGROMNE PIENIĄDZE

Rafał Trzaskowski w Rybniku
Autor: Facebook.com/Rafał Trzaskowski

Stało się! Premier Mateusz Morawiecki zarządził zamknięcie cmentarzy na najbliższe trzy dni. Wszystko po to, aby w Święto Zmarłych ograniczyć zgromadzenia przy grobach. Moment ogłoszenia decyzji oburzył prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. - Od tygodni prosiliśmy o decyzję. A rząd dopiero teraz decyduje o zamknięciu cmentarzy. Kpina.

Prezydent Warszawy przyznał, że decyzja została ogłoszona zbyt późno. Miasto od kilku tygodni przygotowywało się na 1 listopada. Ratusz prosił rząd o jak najwcześniejsze podęcie decyzji tymczasem Mateusz Morawiecki ogłosił ją dopiero 30 października. Ratusz wydał też sporo pieniadzy. - 1 mln zł kosztowało Warszawę przygotowanie komunikacji miejskiej i nowej organizacji ruchu - napisał na twitterze Rafał Trzaskowski. 

PILNE! Premier PODJĄŁ DECYZJĘ. Cmentarze w Warszawie zostaną zamknięte!

Jak dodaje zamknięcie cmentarzy uderzy również w przedsiębiorców, którzy zwracali się do urzędu miasta o pozwolenia na handel. Tak późną decyzją rządu przycmentarni sprzedawcy poniosą spore straty.  - Wydaliśmy setki decyzji na handel przedsiębiorcom, dla których to kluczowy dzień w roku. Od tygodni prosiliśmy o decyzję. A rząd dopiero teraz decyduje o zamknięciu cmentarzy. Kpina.

Express Biedrzyckiej - Marek Balicki: Trzeba zamknąć cmentarze 1 listopada