Demolka na Trasie Łazienkowskiej w Warszawie. Rozbiórka ostatnich estakad

2014-03-06 23:06

Ostatnie dwie estakady Trasy Łazienkowskiej po stronie centrum zostaną zburzone już w weekend. Dobra wiadomość jest jednak taka, że przy zlikwidowanych w ubiegłym roku estakadach prace mocno przyspieszyły i pierwsze wiadukty powinny być gotowe w wakacje.

Dziś o godz. 22 na Trasie Łazienkowskiej zbierze się komisja drogowców i służb. Urzędnicy wydadzą decyzję o zamknięciu wjazdów z Wisłostrady dla kierowców jadących z Żoliborza i Wilanowa. To raczej formalność, bo dotychczasowy harmonogram wyburzeń estakad był dotrzymywany.

Przeczytaj: Aż 23 zagraniczne firmy chcą budować nową trasę. Mnóstwo chętnych na obwodnicę


To oznacza, że nie będzie już żadnego połączenia Wisłostrady z Trasą Łazienkowską. - Drogowcy robią wszystko naraz i teraz to ja muszę nadrabiać kilometry i jeździć przez pół miasta, aby wjechać na most - mówi rozżalony Rafał Roguski (34 l.), kierowca ze Śródmieścia.

Na szczęście prace przy odbudowie estakad wyglądają coraz lepiej. Po stronie Torwaru widać już nie tylko filary i płyty, na których zostanie wylany asfalt.

Zobacz też: Południowa Obwodnica Warszawy. Drogowcy już ruszają z pracami przy budowie nowego odcinka

- Pierwsze estakady będziemy oddawać w wakacje i jesienią tego roku - mówi Małgorzata Gajewska (46 l.), rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Na początek pojawią się najpewniej wjazd z Wisłostrady od strony Wilanowa na Pragę i zjazdy z Trasy Łazienkowskiej od Wawelskiej na Wisłostradę w kierunku Wilanowa i Żoliborza. Tu pracę są już zaawansowane. Cała inwestycja warta 31 milionów złotych ma się zakończyć w kwietniu 2015 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE