Demonstracja Ukraińców pod Ambasadą Rosji w Warszawie. Mieszkańcy protestują przeciw inwazji

i

Autor: EAST NEWS / SHUTTERSTOCK Demonstracja Ukraińców pod Ambasadą Rosji w Warszawie. Mieszkańcy protestują przeciw inwazji

Wojna na Ukrainie. Demonstracja Ukraińców pod ambasadą Rosji w Warszawie. Protest przeciwko inwazji

2022-02-24 9:09

W czwartek (24 lutego) o godzinie 10 pod ambasadą Rosji w Warszawie odbędzie się protest Ukraińców. Demonstracja ma być wyrazem sprzeciwu wobec agresji wojsk rosyjskich na ich kraj. Akcję organizuje Związek Ukraińców w Polsce i mają w niej brać udział obywatele Ukrainy mieszkający w Warszawie. Przypomnijmy: w czwartek rano, tuż po orędziu Władimira Putina, wojska rosyjskie rozpoczęły regularną wojnę.

Ukraińcy zbiorą się pod ambasadą Rosji, żeby wyrazić swój sprzeciw wobec inwazji na ich kraj. Informacje o planowanej demonstracji pojawiły się w mediach społecznościowych. - UWAGA, Warszawa! Pilna informacja ze Związku Ukraińców w Polsce Dziś o godzinie 10.00 w ambasadzie Rosji protest przeciwko atakowi rosyjskich sił okupacyjnych na Ukrainę – czytamy w zamieszczonym na facebooku poście.

Na razie nie wiadomo ile osób weźmie udział w proteście. Nie wiemy także, czy w proteście weźmie udział Rafał Trzaskowski. Póki co prezydent miasta zabrał głos w mediach społecznościowych:

Zobacz: Wojna na Ukrainie. Rafał Trzaskowski zabrał głos. Jest ostro! Ważny apel prezydenta Warszawy

Galeria poniżej: Ukraina. Ludność cywilna w czasie wojny

Wojna na Ukrainie. Mieszkańcy protestują

To nie pierwszy protest mieszkańców Warszawy. 17 lutego mieszkańcy zebrali się pod Pałacem Kultury wiecu poparcia dla Ukrainy. W spotkaniu brał udział Rafał Trzaskowski.

INFORMACJĘ BĘDZIEMY AKTUALIZOWAĆ NA BIEŻĄCO

Sonda
Czy boisz się, że Rosja zaatakuje Polskę?
Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: Zachód nie ma innej broni niż sankcje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE