Maczeta, kastet, pałki - tym dilerzy odzyskiwali długi [GALERIA, WIDEO]

2020-02-21 9:15 IW
Dilerzy trzymali w mieszkaniu miotacz gazu
Autor: CBŚP

Maczeta, kastet, pałki, a nawet miotacz gazu - to tylko niewielka część arsenału, jaki policjanci znaleźli u handlarzy narkotyków. Oprócz groźnych przedmiotów - m.in. amfetamina i kokaina.

Policjanci CBŚP zatrzymali 12 podejrzanych, z czego 8 zostało tymczasowo aresztowanych. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki, maczetę, kastet, pałki czy zagłuszarki, a nawet miotacz gazu! Odkryli także specjalnie przygotowane puszki po napojach, a w nich ukryte narkotyki. Według prokuratury, z dotychczasowych ustaleń wynika, że niebezpieczne narzędzia mogły być wykorzystane w ramach porachunków przestępczych, między innymi do odzyskiwania długów za narkotyki.

Korupcja w Wołominie. Są zarzuty!

Gang dilerów rozbity. W mieszkaniu mieli miotacz gazu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Policjanci przeszukali miejsca zamieszkania lub użytkowane przez zatrzymanych i zabezpieczyli kokainę, amfetaminę, marihuanę, a także krajankę tytoniową i gotowe papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Narkotyki ukryte były m.in. w specjalnie przygotowanych puszkach po napojach lub produktach kosmetycznych. W ramach akcji zabezpieczono również mienie należące do podejrzanych, na łączną kwotę blisko 70 tysięcy złotych - relacjonuje Iwona Jurkiewicz z CBŚP. 

CBA zatrzymało szefową biura rachunkowego w stolicy!

 

Grupa działała od czerwca 2019 roku, głównie na terenie Mazowsza. Mogła wprowadzić na rynek łącznie kilkanaście kilogramów narkotyków w tym kokainę, amfetaminę i marihuanę oraz blisko 7 tysięcy tabletek ecstazy.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Płońsku. Na wniosek prokuratora 8 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych przez sąd na 3 miesiące. Wobec pozostałych 4 podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policyjnego, zakazu opuszczania miejsca pobytu, zakazu wydania paszportu, zawiadamiania KPP w Płońsku o zamierzonym wyjeździe oraz o terminie powrotu, jak również zakaz wszelkich kontaktów w tym również drogą elektroniczną i za pośrednictwem środków telekomunikacyjnych z pozostałymi podejrzanymi.

Makabryczne MORDERSTWO na Bemowie!