Dla turystów tylko zdjęcie i pamiątką, a dla ptaków zamkniecie i niewola. Interwencja straży miejskiej

i

Autor: Straż Miejska Warszawa Dla turystów tylko zdjęcie i pamiątką, a dla ptaków zamkniecie i niewola. Interwencja straży miejskiej

Kolejny taki incydent

Dla turystów TYLKO zdjęcie i pamiątka, dla ptaków stres i niewola. Interwencja straży miejskiej

2023-09-12 21:02

Strażnicy miejscy, którzy w minioną niedzielę, 10 września, patrolowali Starówkę, zostali poproszeni o skontrolowanie mężczyzny w średnim wieku z gołębiami. Zgłaszająca poinformowała, że oferował on przechodnią fotografowanie się ze zwierzętami za pieniądze. Nie była to niestety pierwsza interwencja na Starym Mieście w Warszawie, dotycząca wykorzystywania zwierząt w celach zarobkowych.

Zatrzymanie mężczyzny, który zniewolił gołębie i na nich zarabiał

Strażnicy miejscy około godziny 14:10 zobaczyli mężczyznę na ulicy Świętojańskiej, gdy podawał trzy gołębie ozdobne tzw. pawiki turystom, by ci zrobili sobie z nimi zdjęcia - oczywiście po wcześniejszej zapłacie. Strażnicy poprosili go o pokazani specjalnych dokumentów, które potwierdzą legalność posiadania ptaków. Okazało się, że mężczyzna nie posiada wymaganych dokumentów oraz nie prowadzi działalności z wykorzystaniem tych zwierząt. Tłumaczył, że kupił ptaki na warszawskim targu.

Na miejsce wezwano policje. Obcokrajowiec został przewieziony do komisariatu, gdzie wyszło na jaw, że przeciwko niemu toczy się już inne postępowanie. W maju był bowiem zatrzymany za proponowanie turystom sfotografowania się z gołębiem i szopem-praczem, które również posiadał nielegalnie.

Strażnicy miejscy apelują do mieszkańców Warszawy i turystów

- Zwracamy się do świadków niewłaściwego traktowania zwierząt o zgłaszanie takich sytuacji na nasz numer alarmowy 986. Nasi strażnicy niejednokrotnie podejmowali już interwencje wobec osób nieodpowiednio traktujących zwierzęta, a także posiadających je bez zezwolenia. Otrzymując propozycję uroczego zdjęcia, warto zastanowić się, czy dla zwierzęcia przebywanie w zatłoczonych, turystycznych miejscach jest właściwe. Pamiętajmy-zwierzęta nie są rzeczami. Czują i cierpią podobnie jak ludzie - przypomina i prosi Straż Miejska

Dla turystów tylko zdjęcie i pamiątką, a dla ptaków zamkniecie i niewola

i

Autor: Straż Miejska Warszawa Dla turystów tylko zdjęcie i pamiątką, a dla ptaków zamkniecie i niewola

Czy rozpoznasz miasta po atrakcjach? QUIZ turystyczny dla spostrzegawczych

Pytanie 1 z 10
Słynne kariatydy znajdziemy w:
Kariatydy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany