Dom Jarosława Kaczyńskiego zniknął z Google Street View. Szokujące odkrycie na mapach [ZDJĘCIE]

2021-04-17 18:09
Dom Jarosława Kaczyńskiego zniknął z Google Street View. Szokujące odkrycie na mapach [ZDJĘCIE]
Autor: screen, Google Street View dom Jarosława Kaczyńskiego

Ogromne zdziwienie musiały przeżyć osoby, które chciały sobie podejrzeć w Google Street View, jak wygląda dom Jarosława Kaczyńskiego. Okazuje się bowiem, że słynna willa na Żoliborzu niespodziewanie zniknęła z mapy Warszawy! To nie żart! Podgląd domu prezesa PiS został sprytnie zamazany. Pytanie tylko: po co?

A to ci heca! Już nie można zobaczyć w Google Street View najlepiej pilnowanego domu w kraju. Willa prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, która mieści się przy ul. Mickiewicza na Żoliborzu, tajemniczo zniknęła z internetowej mapy! A właściwie nie tyle zniknęła, co została sprytnie zamazana. Jako pierwszy swoim szokującym odkryciem podzielił się w mediach społecznościowych Szymon Jadczak, dziennikarz Wirtualnej Polski.

"Google zamazało dom Jarosława Kaczyńskiego na Street View. W ten sposób są zamazywane m. In. obiekty strategiczne dla państwa. Ciekawe" - napisał na swoim Twitterze dziennikarz.

Jak to się stało, że budynek nagle zniknął z mapy. Najwidoczniej albo dom Jarosław Kaczyńskiego został uznany za miejsce strategiczne, albo ktoś skorzystał z opcji, którą każdemu daje wyszukiwarka Google. "Wystarczy wyszukać konkretny adres w Mapach Google, przejść do trybu Google Street View, rozwinąć pasek opcji i wybrać Zgłoś problem. Następnie w sekcji Wyślij prośbę o zamazanie obrazu zaznaczamy Mój dom. Dodatkowo należy podać powód i poinformować, o który konkretnie budynek chodzi, aby uniknąć niedomówień" - wyjaśnił Arkadiusz Stando (dziennikarz WP Tech) cytowany na portalu WP.

Czy to oznacza, że Jarosław Kaczyński padł ofiarą żartownisia, który bez jego wiedzy zamazał adres. "To raczej nie możliwe" - podaje WP. Portal tłumaczy, że Google może później jeszcze próbować skontaktować się z osobą wysyłającą prośbę o zamazanie obrazu, w razie gdyby pojawiły się jakieś nieścisłości.

Jak zauważyli inni użytkownicy Twittera, dom Kaczyńskiego nie zniknął całkowicie. Okazuje się, że jest on widoczny od drugiej strony, czyli od ulicy Solskiego.

Nocna makabra w Piastowie. Nie żyje 21-latka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE