Tak naprawdę mieszka Jarosław Kaczyński. Oto najbardziej strzeżony dom w Polsce

2022-05-27 20:23
Tak naprawdę mieszka Jarosław Kaczyński. Oto najbardziej strzeżony dom w Polsce
Autor: Piotr Molecki/East News, Marek Kudelski/Super Express

Jarosław Kaczyński ujawnił swój potężny majątek! Prezes Prawa i Sprawiedliwości jest najbardziej znanym i wzbudzającym największe kontrowersje politykiem w Polsce. Dwa lata temu pod jego dom na warszawskim Żoliborzu zawędrowały tysiące kobiet, a sam budynek stał się najlepiej strzeżoną twierdzą w kraju. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej miejscu, w którym na co dzień mieszka prezes PiS. Jak mieszka Jarosław Kaczyński? Czy pławi się w luksusie? Jak wygląda jego dom?

Jarosław Kaczyński i jego willa na Żoliborzu

Jarosław Kaczyński to niezaprzeczalnie najbardziej znany polityk w kraju. Jego działania i aktywność polityczna już nie raz wywoływały kontrowersje i wprowadzały zamęt wśród społeczeństwa. To Jarosław Kaczyński nawoływał nie tak dawno do ochrony kościołów. To właśnie pod oknami domu Jarosława Kaczyńskiego skandowało tysiące protestujących kobiet w obronie swoich praw. I to właśnie jego willa na Żoliborzu stała się najlepiej strzeżonym miejscem w kraju. W związku z tym postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej nieruchomości prezesa PiS. W jakich warunkach mieszka Jarosław Kaczyński? Jaki majątek ma prezes PiS

"Twierdza" Jarosława Kaczyńskiego

Za sprawą licznych Strajków Kobiet, które dwa lata temu kierowały się pod dom prezesa PiS, adres zamieszkania Jarosława Kaczyńskiego stał się powszechnie znany. Willa przy ul. Mickiewicza na warszawskim Żoliborzu to pół bliźniaka. Dom ma dwa piętra, a jego powierzchnia sięga 150 metrów kwadratowych. Zgodnie z oświadczeniem majątkowym prezesa PiS, Jarosław Kaczyński jest właścicielem 1/3 domu. Z kolei cała nieruchomość wyceniona jest na ok. 1,5 mln zł.

ZOBACZ TEŻ: Jarosław Kaczyński ujawnił swój majątek. Prezes PiS pławi się w luksusie? Kwoty robią wrażenie

Skromna posiadłość Jarosława Kaczyńskiego

Jak podaje portal domekiogrodek.pl, dom należy do rodziny Kaczyńskich od końca lat 90, a ostatni gruntowny remont budynku przeprowadzany był w 2011 roku. Wówczas wprowadzono rozwiązania mające pomóc matce prezesa Jadwidze Kaczyńskiej - windę oraz urządzenia do regulacji temperatury. Jarosław Kaczyński sam nie raz przyznawał, że jego dom urządzony jest skromnie. Już patrząc na zewnątrz posiadłości prezesa PiS, nie dojrzy się tam luksusów. Przechodzący obok domu Jarosława Kaczyńskiego mogą dojrzeć zniszczony, stary dach i zaniedbany płot.

Skromność się chwali?

Co ciekawe, prezes PiS nie raz był chwalony przez osoby ze swojej partii właśnie za skromność i poświęcenie się polityce kraju. - Jarosław Kaczyński jest jak Józef Piłsudski, który nie robił kariery, aby zdobyć majątek, tylko działał dla Polski. I drogowskazem zarówno dla Józefa Piłsudskiego, jak i dla Jarosława Kaczyńskiego nie były nigdy własne wygody, a dobro Rzeczypospolitej. I to tych dwóch mężów stanu łączy - powiedział kiedyś Ryszard Czarnecki dla "Super Expressu". Skąd zatem u tego skromnego człowieka całe hordy policji ochraniające dom?

Kaczyński ostro do opozycji w Sejmie: Macie krew na rękach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE