Policjanci chroniący Kaczyńskiego zostali ZAWIESZENI. Znamy powód

2020-11-04 14:15
Policjanci
Autor: Fot. Marcin Wziontek zdjęcie ilustracyjne

Kilku funkcjonariuszy żoliborskiej policji zostało zawieszonych w czynnościach. Jest to efekt sytuacji, która miała miejsce 28 października pod domem prezesa PiS. Chodzi o powieszenie wieszaków, pampersów i niecenzuralnego napisu na ogrodzeniu, na co nie zareagowali policjanci ochraniający dom Jarosława Kaczyńskiego.

Policjanci chroniący Kaczyńskiego zawieszeni

Sześciu policjantów z komisariatu na Żoliborzu zostało zawieszonych w czynnościach. Ma to związek z akcją aktywistów z Lotnej Brygady Opozycji, którzy w środę, 28 października na płocie posesji Jarosława Kaczyńskiego zawiesili pampersy, wieszaki i kartki z literami układającymi się w niecenzuralny napis "Wypier...". Policjanci ochraniający wówczas dom prezesa Prawa i Sprawiedliwości nie zareagowali na to działanie. Zostali więc zawieszeni w czynnościach. 

- W powyższej sprawie prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne. Mówimy bowiem o ewentualnym naruszeniu dyscypliny służbowej, co mogło przejawiać się brakiem reakcji funkcjonariuszy na popełnione wykroczenie - poinformowała nadkom. Elwira Kozłowska z żoliborskiej policji.

Zawieszonych sześciu policjantów

Policjantka potwierdziła, że w związku ze sprawą na miesiąc zawieszono sześciu policjantów. Jak podała "Gazeta Wyborcza", wśród nich jest zastępca Komendanta Komisariatu Policji Warszawa-Żoliborz nadkom. Robert Jurkowski. 

- Z uwagi na trwające postępowanie do czasu jego zakończenia powyższa sprawa nie będzie przez nas komentowana - dodała nadkom. Elwira Kozłowska.

Plakat Narodowy. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 147
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE